Podle čeho může rodič při výběru školy poznat, že je kvalitní a moderní?Některé věci se dají zaznamenat na první pohled. Na chodbách vystavené dětské práce, výsledky školních projektů a fotografie z akcí. Koberce ve třídách, kde si děti mohou o přestávce hrát, ping-pong na chodbě nebo místo, kde si děti mohou v soukromí popovídat. Dobré je všímat si nástěnek, ze kterých je patrné, jaké akce škola organizuje a jakým způsobem s dětmi a rodiči komunikuje. Další věci jsou stejně důležité, byť nejsou tak viditelné. Kolik nabízí škola volitelných předmětů? Je školní budova dětem přístupná i po vyučování? Mají tu knihovnu a internet? Jsou dětem volně přístupné? Nahlédněte do školního řádu, jestli není jen výčtem žákovských povinností, ale jestli jsou tam i nějaká žákovská a rodičovská práva. Ptejte se na školní vzdělávací program a na to, má-li škola systém vzdělávání učitelů. Jak řeší šikanu? Funguje tu výchovný poradce a školní psycholog? Mají učitelé pravidelné konzultační hodiny?

Neznamená to, že jen škola, která všechno tohle má, je dobrá. Ale čím více bodů v pomyslném dotazníku získá, tím větší je pravděpodobnost vaší spokojenosti.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.