Je základní škola povinna mít zpracovaný a veřejně (nebo na požádání) přístupný klasifikační řád?doplnění dotazu: Existuje nějaký zákonem nebo pro ZŠ platnou vyhláškou předepsaný klasifikační řád?

Ředitel školy vydává podle § 30 zákona č. 561/2004 Sb., školského zákona, školní řád, jenž obsahuje také pravidla pro hodnocení výsledků vzdělávání žáků. Školní řád zveřejní ředitel na přístupném místě ve škole, prokazatelným způsobem s ním seznámí žáky a informuje o jeho vydání a obsahu zákonné zástupce nezletilých dětí a žáků. Pravidla hodnocení žáků(§14 vyhlášky č. 48/2005 Sb., o základním vzdělávání) obsahují zejména: a)zásady hodnocení průběhu a výsledků vzdělávání a chování ve škole a na akcích pořádaných školou b)zásady a pravidla pro sebehodnocení žáků c)stupně hodnocení prospěchu a chování v případě použití klasifikace a jejich charakteristiku, včetně předem stanovených kritérií d)zásady pro používání slovního hodnocení v souladu s § 15, odst.2, včetně předem stanovených kritérií e)zásady pro stanovení celkového hodnocení žáka na vysvědčení v případě použití slovního hodnocení nebo kombinace slovního hodnocení a klasifikace f)způsob získávání podkladů pro hodnocení g)podrobnosti o komisionálních a opravných zkouškách h)způsob hodnocení žáků se speciálními vzdělávacími potřebami

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.