Zahradní slavnost na ZŠ Kunratice – příjemné odpoledne pro učitele, rodiče i žákyZřejmě na každé základní škole se alespoň jednou ročně uskuteční společenská akce pro veřejnost. Na naší škole je takových akcí do roka několik, ovšem zahradní slavnost, kterou se zakončuje školní rok, je akce výjimečná.

Zahradní slavnost pořádá Sdružení rodičů Patron ve spolupráci se Střediskem volného času při ZŠ Kunratice. Cílem této společenské události je, aby učitelé a jiní zaměstnanci školy, rodiče i žáci prožili příjemné odpoledne s možností si přátelsky popovídat, kulturně a společensky se vyžít, bez školních povinností a závazků. Jednou do roka poděkujeme učitelům za starost o naše děti tím, že se ve škole, v rámci zahradní slavnosti, postaráme o všechno my, rodiče. Rodiče se střídají ve službě u stánků s občerstvením, u atrakcí pro děti a jiných disciplín.

Od začátku druhého pololetí se schází přípravný výbor zahradní slavnosti, který vše připravuje. Každým rokem nám přibývají rodiče, kteří rádi pomohou, buď jako sponzoři nebo jako pracovní síla. Mě osobně nejvíce těší to, že neustále přibývá otců. O službu u grilování se vedou souboje!

Letos slavnost se konala 28. června 2011 a pořádali jsme ji ve jménu řemesel. Oslovili jsme řemeslníky z Kunratic a okolí a dali jim na slavnosti prostor pro představení svého řemesla formou prodejního stánku nebo tvořivé dílny pro děti. K tanci hrála živá hudba, velké pódium patřilo představení dětských kroužků včetně divadla, malé pódium pro doprovodný program a mnoho dalších. Součástí slavnosti byla i prohlídka vrtulníku, který přistál za velkého potlesku dětí už ráno. Slavnost byla jako každoročně ukončena velkým ohňostrojem ve 21.50.

Letos nás svou návštěvou na slavnosti poctil i primátor hlavního města Prahy Bohuslav Svoboda a starostka Kunratic paní Ivana Kabelová, kteří přestřižením slavnostní pásky zahájili provoz nové školní jídelny.

[nggallery id=2]

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.