Škola po nás neustále chce nějaké peníze na exkurze, výlety a pracovní sešity. Vzdělání je ale u nás bezplatné. Musím tedy tyhle peníze platit?Škola dostává peníze od státu na platy učitelů a nepříliš velkou částku na pomůcky (200 Kč na žáka a rok). Obec nebo kraj jako zřizovatel obvykle hradí provoz budovy. K tomu, abyste přispívali na pomůcky, vás nikdo nutit nemůže, ale je pravda, že tím svému dítěti i škole značně ztížíte život. Na pracovní sešity a exkurze škola ze svého rozpočtu nemá. Snažte se tedy spíš v tomhle směru vyjít škole a svým dětem vstříc, pokud je pro vás situace opravdu neúnosná, obraťte se na ředitele a zkuste s ním situaci řešit. V některých případech lze požádat o jednorázovou podporu sociální odbor příslušného městského úřadu.

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
MONIKA
MONIKA
5. 12. 2011 08:24

Dobrý den,
můj názor je ten, že se nám jako veřejnosti lže, když se všeobecně tvrdí, že vzdělání je bezplatné. Ano souhlasím s tím, že exkurze a výlety, sešity platí rodiče žáků. S čím nesouhlasím je úhrada pomůcek. Synovi, který navštěvuje 2. třídu jsem pořídila učebnice a různě pomůcky v hodnotě Kč 700,– + ještě hradíme potřeby pro výtvarnou výchovu Kč 150,– a přispíváne na fond SRPŠ. Když to sečtu tak je to necelých Kč 1000,–. Osobně se mi to zdá na 2. třídu příliš, ale asi jsem v menšině. Přijde mi, že ostatní se zařadí do stáda a ochotně zaplatí. Nejedná se mi o ty finance, ale o ten systém. A princip. Pokud to odmítnu dítěti hradit tak se nebude vyučovat? Jak mě může někdo donutit k úhradě. Ano ztížím dítěti situaci. A tady je myslím na nás na rodiče činěn nátlak. Máme možnost odmítnout.Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.