Může nechat učitelka moje dítě po škole, aniž by mě o tom informovala?Ne. Dříve běžný způsob trestu, kdy učitel nechal dítě něco psát v prázdné třídě, dnes opravdu přijatelný není. Už proto, že rodiče na své dítě obvykle čekají v domluveném čase. Pokud učitel usoudí, že by žák měl strávit ve škole nějaký čas navíc, ať už jde o doučování nebo dokončení nějaké práce, měl by se na tom s rodiči domluvit předem.

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Aleš1961
Aleš1961
4. 5. 2018 09:31

OK, asi je v pořádku, že se tyto tresty dnes již nepoužívají. Ani jako rodič jsem se s něčím takovým již nesetkal (a že jsme doma neměli zrovna vzorné studenty) a nejspíš bych měl vůči tomu značné výhrady. Doba se změnila, dříve šla většina dětí ze školy domů, nebo se někam poflakovat a tak v podstatě o nic nemohla přijít, dnes mají všichni zaplaceny drahé kroužky a různé aktivity, rodiče jim dělají taxikáře a takový prodlouženým pobyt ve škole by to značně zkomplikoval, nehledě na již zaplacené hodiny apod.

A mohu přidat i pohled z druhé strany – několik posledních let také učím na ZŠ a nedovedu si představit, že bych s těmi miláčky „dobrovolně“ zůstával ještě i odpoledne. To je trest spíš pro učitele…:-))).Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.