Tisková zpráva: Znáte dobrou školu? Nahlašte ji na rodicevitani.czNový web umožní rodičům vyhledat ve svém okolí školy, které jim zaručují slušné zacházení a vstřícnou komunikaci.

Praha 14. září 2011 – Součástí nově zaváděné značky Rodiče vítání, která chce upozornit na školy, jež se rozhodly vstřícněji komunikovat s rodičovskou veřejností, je kromě stejnojmenné knihy i specializovaný web. Ten kromě článků na téma spolupráce mezi rodiči a školou, nabízí i mapu škol otevřených komunikaci s rodiči. Každý ředitel, učitel či rodič může nahlásit svou školu, pokud si myslí, že by jí byla účast v tomto projektu užitečná.

Po prvních informacích o značce a knize Rodiče vítáni vás upozorňujeme na webové stránky projektu. Najdete tu:

 • Podrobné informace o značce Rodiče vítáni

 • Kompletní kritéria certifikace

 • Interaktivní mapu certifikovaných škol i s podrobnými informacemi o každé z nich

 • Logo Rodiče vítáni a další materiály vztahující se k projektu ke stažení

 • Články a videa vztahující se k tématu komunikace mezi rodiči a školou

 • Možnost prohlédnout si online ukázky z knihy Rodiče vítáni

 • Knihu si můžete objednat. Novinářské objednávky vyřizujeme zdarma

 

Pravděpodobně nejsledovanější součástí tohoto webu bude v budoucnosti právě mapa aktivních škol. Ta umožní rodičům vyhledat v okolí jejich bydliště školy splňující kritéria vstřícné komunikace a školám naopak nabídne možnost informovat rodičovskou veřejnost o tom, co jim nabízí.

V tuto chvíli je samozřejmě mapa jen velmi málo zaplněná, doplňujeme postupně ty školy, které oslovujeme my, nebo které se samy rozhodly zažádat o „rodičovský certifikát“. Pokud ale má mít tento projekt smysl, je důležité, aby o něm vědělo co nejvíce rodičů a škol a mohli zvážit, zda je pro ně užitečný. Proto vás jako novináře žádáme v tomto smyslu o spolupráci a zprostředkování informací o značce a webu www.rodicevitani.cz prostřednictvím vašeho média.

Kateřina Kubešová, manažerka programu Rodiče vítáni, řekla: „V první fázi zavádění značky Rodiče vítáni se domlouváme se školami, o kterých víme, že navrhovaná kritéria dlouhodobě a bez problému plní. Těch je několik desítek a budou postupně na naší mapě vstřícných škol přibývat. Ale samozřejmě nevíme o všech, proto je důležité, aby nás na ně upozorňovali sami rodiče, případně se ozvali učitelé či ředitelé, kteří podobnou značku považují za užitečnou. Ať už splňují to, co udělení značky předpokládá, nebo jim ještě něco chybí. Pouze v případě, že bude naše mapa obsahovat alespoň stovky škol po celé republice, může se stát užitečným nástrojem jak pro rodiče, kteří hledají vstřícnou školu, tak pro ředitele a učitele, kteří chtějí ´prodat´ veřejnosti svoji práci.“

 

Kontakty:

·Kateřina Kubešová, manažerka značky Rodiče vítáni
e-mail: katerina.kubesova@eduin.cz, mobil: 732 911 524

Poznámky pro editory:

 • Mapu aktivních škol najdete ZDE.

 • Starší tiskové zprávy o značce a knize Rodiče vítáni najdete ZDE.

 • Výzkum společnosti Perfect Crowd na téma Vztah rodičů a školy jejich dítěte, který byl impulsem k zavedení značky Rodiče vítáni, si můžete stáhnout ZDE.

 • Kompletní kritéria certifikace – povinná i volitelná – najdete ZDE.

 • Logo Rodiče vítáni a plakát s kritérii certifikace si můžete stáhnout ve formátu PDF ZDE.

 • EDUin je obecně prospěšná společnost, která se věnuje problematice vzdělávání a jejíž snahou je informovat veřejnost o všem důležitém, co se děje ve školství a vzdělávání. EDUin o.p.s. byla založena v květnu 2010 a připravuje několik informačních a osvětových projektů. Více se dozvíte na www.eduin.cz

 • Populární verzi vzdělávacích témat najdete na blogu https://fertek.blog.respekt.ihned.cz

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.