Setkání s budoucími prvňáčky a jejich rodičiJak nejlépe zjistit jaká atmosféra panuje ve škole, kterou jste vybrali pro své děti? Jakou formou a prostřednictvím jakých metod jsou ve škole děti vzdělávány? Jakým způsobem probíhá hodnocení dětí? To jsou jistě otázky, které si při výběru vhodné školy klade nejeden rodič. Získat odpovědi na tyto otázky však není vždy jednoduché.

Většina škol pořádá dny otevřených dveří, kde se děti i rodiče mohou seznámit se základními principy fungování školy. Nasnadě je však otázka, zda je možné při tomto typu prezentace školy, najít odpovědi na vše, co byste jako rodiče chtěli vědět. Většinou jsou totiž dny otevřených dveří charakteristické velkým množstvím lidí a neosobní, anonymní atmosférou. Co si sami nezjistíte, to nebudete vědět.

Proto se Základní škola Londýnská rozhodla jít poněkud jinou cestou, a to formou setkání rodičů a dětí s vedením školy. Na webových stránkách školy jsou umístěny informace o tom, co je třeba udělat, pokud mají rodiče zájem o to, aby jejich dítě navštěvovalo tuto školu. Jedním z doporučení je právě možnost kontaktovat vedení školy a dohodnout si setkání, kde se mohou rodiče dozvědět více o způsobu vzdělávání dětí ve škole, o způsobu jejich hodnocení a další pro ně důležité informace ovlivňující jejich rozhodování při volbě školy pro děti.

Ředitel školy nebo některý z jeho zástupců si domlouvá schůzky s rodiči tak, aby se schůzky účastnili vždy maximálně tři zájemci, čímž je zajištěn opravdu osobní přístup a příjemná atmosféra. Během schůzky se rodiče mohou zeptat na vše, co by chtěli vědět, co by je zajímalo. Po skončení této formálnější části návštěvy ve škole, je rodičům a jejich dětem nabídnuta možnost zúčastnit se výuky v některé ze tříd prvního stupně. Tuto možnost obvykle rodiče s nadšením vítají. Mohou se s dětmi podívat, jak v praxi funguje to, co doposud pouze četli nebo slyšeli.

Další zajímavou možností jak blíže poznat ZŠ Londýnská je navštívit akce, které jsou pořádány pravidelně každý rok, Londýnské schody, Vánoční trhy, apod., a kterých se může zúčastnit i širší veřejnost.

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.