Poradna: Dítě se do školy bojí chodit, ráno je nervózní a zvrací. Myslím si, že jde o šikanu, ale vedení školy něco takového popírá.Také může mít dítě strach ze špatných známek. To se dětem přehnaně náročných nebo ambiciózních rodičů stává. Takže by se rodiče měli nejdřív zamyslet nad tím, jestli za „špatné“ známky dítě často nekárají, nebo dokonce netrestají. Pokud je ale strach vyvolaný šikanou, a škola její existenci popírá, jde o mimořádně závažný problém. Šikanu v žádném případě nepodceňujte a vyhledejte pomoc odborníka. Pokud bude mít ředitel i nadále tendenci věc bagatelizovat, nebo nebude chtít situaci ihned řešit, obraťte se na školní inspekci. V případě zjevných projevů šikany (okradení, vyhrožování, ublížení na zdraví, zničení osobních věcí apod.) se obraťte na kriminální službu policie, podejte trestní oznámení.

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Šikana
Šikana
6. 12. 2011 07:27

Jako rodič jsem řešila šikanu na ZŠ v Bynově. Nějaké známky šikany jsem již pozorovala ve třetí třídě ale vždy když syn na něco upozornil, tak že prý nemá žalovat a nebo sám dostal poznámku! Vygradovalo to v šesté třídě kdy to tedy již škola musela řešit! Řešilo se to i přes kurátora ze sociálky…ale podle mých poznatků,kurátor nemá žádné zákonné prostředky jak dostat žáka (rušivého elementa) který opakovaně provádí na svých spolužácích šikanu, nemá jak ho dostat „pryč“ ze třídy…pobyt v ETOPU atd., protože pobyt v ETOPU se musí platit a když rodič řekne že na to nemá tak tam prostě nepůjde to dítě,prý by to musel řešit soud! A pedagogicko-psychologická poradna v Děčíně posílá do specializovaných tříd v Bynově Na Pěšině kde mají být děti s problémy učení i děti s problémy chování! Takže na tyhle děti a hlavně na jejich rodiče neexistuje žádná páka! Moje dítě potřebuje individuální přístup, to ale ZŠ v Bynově vůbec neposkytuje ačkoliv tyto třídy jako jediná ZŠ v Děčíně provozuje! V jednom rozhovoru se mi synova třídní učitelka sama přiznala že tyto třídy fungují jako výchovný ústav a místo aby měli čas se věnovat dětem co speciální přístup potřebují tak dennodenně řeší kázeňské přestupky! Proto již dva roky syn chodí na Máchovku a měli jsme to udělat už dávno!

Ajka
Ajka
19. 2. 2013 17:27
Reply to  Šikana

Řešili jsme to samé s dcerou.Začalo to taky už v nižší třídě a vygradovalo v 6.třídě.Škola neřešila vůbec nic,naopak přešla do útoku,že se žádná šikana nekoná.Dcera má dodnes psychické problémy.Pomoc obětem šikany je u nás často katastrofální a agresoři se smějí dál.Co s tím?Naše školství mě děsí.Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.