Co musí umět při zápisu předškolákNa stránkách rodicevitani.cz nabízíme ke stažení jednoduchý plakát, který vysvětluje na čtyřech obrázcích rodičům, co má zvládat dítě, které jde k zápisu do první třídy.

Leták má sloužit jako informace rodičům, ale mohou ho použít i školy jako inspiraci či pomůcku pro snazší komunikaci s rodiči předškoláků.

Plakát ke stažení ZDE: Rodice_vitani_plakat_Chystam_se_do_skoly

[nggallery id=6]

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
pěkné
pěkné
17. 1. 2012 13:19

moc povedené plakáty, zaujmou na první pohled a jsou tam všechny důležité informace

Katerina
Katerina
17. 1. 2012 16:35
Reply to  pěkné

Děkujeme!

Kateřina Kubešová

fyporny!!
fyporny!!
24. 1. 2012 01:14

Dobrý den, opravdu povedené: jednoduché, srozumitelné, přátelské pro rodiče, děti i učitelé. Výborný nápad, výborná práce. Marek Herman

Eva
Eva
6. 3. 2018 23:22
Reply to  fyporny!!

Já bych do plakátu ještě přiřadila používání kreslící pomůcek. A nakreslila bych ještě další plakát, který by srozumitelně ukázal, jak je důležité umět vyslovovat hlásky, tak aby dítě dokázalo správně vyslovovat. protože špatná výslovnost může působit při jako překážky nejen při čtení, ale i při psaní. Také úroveň slovního projevu, jestli umí dítě přirozeně reagovat na otázky, vytvořit souvislou odpověď. Dokáže popsat co vidí na obrázku s použitím nejen podstatných jmen,ale i sloves, přídavých jmen. Slovní druhy neurčuje, ale přirozeně používá v dostatečné slovní zásobě. Řeč a komunikace je pro mně vstupní bránou k myšlení.

Kaslová
Kaslová
7. 1. 2016 17:03

Zdravím,
plakát je pěkný, ale pokud to správně chápu, pak podle n ěho dítě nemusí umět komunikovat: odpovídat na otázky, ptát se, vyprávět, popsat něco, správně vyslovovat, ….. A co o chování (kdomě hygienických návyků):
Nemělo by také umět poprosit, poděkovat, pozdravit?
…..Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.