Poradna: Kolik hodin odpoledního vyučování mohou ve škole mít děti ve 4. třídě?Dotaz: Může škola, v případě dlouhodobé nemoci učitele, změnit na dva měsíce (popř. déle) žákům 4. třídy rozvrh tak, že mají 3x týdně odpolední vyučování?

Odpověď: Dobrý den, požádali jsme o zodpovězení ředitele Základní školy s rozšířenou výukou jazyků Magic Hill v Říčanech, PhDr. Jana Vodu, Ph.D. Z jeho odpovědi citujeme:

Organizaci vzdělávání upravuje vyhláška MŠMT 48/2005 Sb., o základním vzdělávání a některých náležitostech plnění povinné školní docházky, viz https://portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/701?l=48/2005

V § 1 je stanoveno, že vyučování musí probíhat v rozmezí od 7:00 do 17:00 hodin a dále že „žáci prvního až pátého ročníku mohou mít v dopoledním vyučování nejvýše 5 vyučovacích hodin a v odpoledním vyučování nejvýše 5 vyučovacích hodin…“ Rámcový vzdělávací program pro základní vzdělávání stanoví počet povinných vyučovacích hodin ve třetím až pátém ročníku nejvýše 26 týdně. Počet dní s odpolední výukou není právním předpisem regulován. Změna rozvrhu je tedy plně v kompetenci ředitele školy.

Lucie Slejšková, Rodiče vítáni

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Dotaz
Dotaz
22. 3. 2012 15:11

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, kolik je možných odpoledních vyučování na střední škole za týden. A jak dlouhá tedy tyto odpolední vyučování mohou být. Chtěla bych zdůraznit, že škola se skládá z nadpoloviční většiny z dojíždějících studentů z jiných měst, tedy jestli nemají mít nějaké úlevy vůči opakovaným odpoledním vyučováním.

Děkuji

S pozdravem

Balogová

Lucie
Lucie
26. 3. 2012 23:10
anonymně
anonymně
30. 9. 2015 22:27

Dobrý den , studuji na střední škole ve 2. Ročníku .
Máme v pondělí 8 hodin UT,ST,ČT 9 hodin a patek 5 dohromady 40 hodin … Pro dojíždějícího jako já to znamená krom patku každý den návrat domu po páté hodině. Chci se zeptat na ty 3x 9hodin po sobě je to normální ?Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.