Poradna: Jak se zachovat při podezření na nevhodné chování učitele k žákovi?Dotaz: Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je vhodné, aby učitel předvolal žáka páté třídy k tabuli a vyptával se ho na podrobnosti snu, když se žák vyjádřil, že se mu zdálo, že to dělal s holkou. Na bližší dotaz, co dělal, bylo odpovězeno, že sex, a žák byl následně vyzván k tabuli („když je tak chytrý“) a byl dotazován na podrobnosti. Děkuji.

Odpověď: Dobrý den, člověk nemusí být ani pedagog, aby bylo zřejmé, že jednání, které popisujete, vhodné samozřejmě není. V každém případě by ovšem bylo dobré nejprve zjistit „verzi“ učitele – zeptat se jej, jak situace proběhla, co jej k takovému jednání vedlo, nechat si věci vysvětlit. A to pokud možno s presumpcí neviny, protože jinak bude obtížné vést konstruktivní debatu a zjistit, co se skutečně stalo.

Pokud nakonec usoudíte, že učitel jednal nevhodně, ohraďte se a upozorněte na jeho chování ředitele. Máte právo požadovat vyjádření, jaké kroky budou podniknuty, aby se podobné chování neopakovalo.

Je ale vcelku logické, že čím klidněji se Vám podaří situaci probrat s učitelem a vedením školy, tím je větší šance, že se nevhodné chování skutečně nebude opakovat a že si na Vaše dítko nikdo „nezasedne“.

Hodně zdaru.

Lucie Slejšková, Rodiče vítáni

 

DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.