Tisková zpráva: Nominujte žáky a třídy na cenu za školní dobročinnostPraha 9. května 2012 – Cena za školní dobročinnost je určena pro jedince i kolektivy, kteří v prostředí základních a středních škol iniciují a realizují promyšlené a následováníhodné dobročinné projekty. Cena je další inovací ocenění VIA BONA, které se letos bude udělovat již patnáctým rokem.

Na Cenu za školní dobročinnost mohou být nominováni žáci, studenti, učitelé a ředitelé škol či spolupracující rodiče. Oceňována je finanční pomoc i projekty nefinanční povahy, které vyžadují zapojení vlastních schopností či tvůrčího potenciálu.

Nominovat dárce je možné do 8. června 2012. V kategorii za školní dobročinnost tak mohou učinit rodiče i žáci, učitelé či školy, případně jakékoliv další spřízněné subjekty.

Slavnostní vyhlášení Ceny VIA BONA proběhne 13. září 2012 v pražském Kaiserštejnském paláci.

Zdeněk Slejška, výkonný ředitel EDUin, řekl: „ Snahu ocenit dárcovské a dobročinné projekty na školách a tím upozornit na výchovu k filantropii považujeme za velmi dobrý nápad. Pro rozvoj občanské společnosti je ochota přispívat na dobročinné projekty klíčová, cena VIA BONA k rozvoji dárcovské kultury přispívá už léta a tak doufám, že její rozšíření i na základní a střední školy prospěje větší popularitě ceny i pochopení toho, jak se má chovat zodpovědný dárce.“

Kontakty:

· Petra Krystiánová, Nadace VIA
e-mail: petra.krystianova@nadacevia.cz, mobil: 732 983 118

· Adéla Kebrlová, Nadace VIA
e-mail: adela.kebrlova@nadacevia.cz, mobil: 777 221 643

· Zdeněk Slejška, výkonný ředitel EDUin
e-mail: zdenek.slejska@eduin.cz, mobil: 605 967 368

Poznámky pro editory:

  • Cena VIA BONA je udělována už patnáct let, oceňuje výjimečné příklady dárcovství a ukazuje na nové filantropické trendy.

  • Cenu VIA BONA uděluje společně Nadace VIA a THE KELLNER FAMILY FOUNDATION pod patronací Velvyslanectví Spojených států amerických. Více informací na www.cenaviabona.cz.

  • EDUin je obecně prospěšná společnost, která se věnuje problematice vzdělávání a jejíž snahou je informovat veřejnost o všem důležitém, co se děje ve školství a vzdělávání. EDUin, o. p. s. byla založena v květnu 2010 a realizuje a připravuje několik informačních a osvětových projektů. Více se dozvíte na www.eduin.cz.

  • Populární verzi vzdělávacích témat najdete na https://fertek.blog.respekt.ihned.cz.

 

 

 

DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.