Tisková zpráva: Rodiče vítáni slaví tři sta školPraha 14. května 2012 Od ledna do května se ke značce Rodiče vítáni přihlásilo dalších sto škol. Její rozšíření tedy dosáhlo dostatečné úrovně na to, aby takto certifikované školy byly zastoupené ve všech krajích, a je možné se soustředit v další práci především na ověřování kvality komunikace a spolupráce mezi rodiči a školou a jejich další rozvíjení.

Přesné rozmístění certifikovaných škol podle jednotlivých krajů je možné si ověřit na interaktivní mapě škol Rodiče vítáni na stránkách projektu. Pořád platí, že nejvíce přihlášených je ve velkých městech, Praze a Brně, důvodem je jednak větší koncentrace školských zařízení a také pocit vedení škol, že je dobré usilovat o konkurenční výhodu, a tou deklarovaná vstřícnost vůči rodičům rozhodně je.

Značka Rodiče vítáni nabízí školám a zájemcům z řad rodičů i další služby:

 • Interaktivní mapa škol rodiče vítáni umožňuje rodičům vyhledat vstřícnou školu a ředitelům a ředitelkám upozornit na své nadstandardní služby.

 • Pravidelný měsíční internetový Zpravodaj Rodiče vítáni přináší novinky ze škol a shrnuje dění okolo aktuálních problémů vzdělávání.

 • Využíváme zkušenosti škol, oslovujeme je s dotazy ohledně plnění jednotlivých kritérií značky (schůzky ve trojici učitel–žák–rodič, kurikulární odpoledne), výsledky zpracováváme a publikujeme.

 • Výjimečně dobře zpracované odpovědi ze škol nabízíme ke stažení jako metodické materiály.

 • Ve spolupráci s webem eduin.cz jsme připravili mapu aktivních škol, kde rodiče najdou kromě značky Rodiče vítáni i další rozvojové projekty (Férová škola, Zdravá škola, Ekoškola). Mapa je první takovou pomůckou na českém internetu.


Kateřina Kubešová, koordinátorka značky Rodiče vítáni, řekla: „Tři sta přihlášených škol je pro nás hranice, kdy je jasné, že značka školy zaujala a má jistý respekt. Na její kvalitě musíme teď intenzivně pracovat, protože víme, že ne všechny školy plní přihlášená kritéria k úplné spokojenosti rodičů. Proto už se poslední dva měsíce soustřeďujeme především na ověřování kvality plnění kritérií a na komunikaci se školami. Snažíme se získat co nejvíce informací o jejich zkušenostech a pochybnostech při plnění kritérií a příklady dobré praxe předávat prostřednictvím našich stránek dalším školám a zaujatým rodičům. Aby věděli, jak se věci dají dělat dobře a jaká rizika na ně případně čekají.“

 

Kontakty:

·Kateřina Kubešová, koordinátorka značky Rodiče vítáni
e-mail: katerina.kubesova@eduin.cz, mobil: 732 911 524

Poznámky pro editory:

 • Zpravodaj lze i stáhnout ZDE, jeho měsíční zasílání (zdarma) si můžete objednat na adrese info@eduin.cz.

 • Předchozí čísla najdete zde: duben, březenúnor, ledenprosineclistopadříjen.

 • Interaktivní mapu škol Rodiče vítáni, kde najdete všechny přihlášené školy, si prohlédněte ZDE.

 • Novou mapu aktivních škol s různými rozvojovými programy najdete ZDE.

 • Kompletní kritéria certifikace – povinná i volitelná – najdete ZDE.

 • Informace o knize Rodiče vítáni najdete ZDE a objednat si ji můžete ZDE.

 • Logo Rodiče vítánia plakát s kritérii certifikace si můžete stáhnout ZDE.

 • EDUin je obecně prospěšná společnost, která se věnuje problematice vzdělávání a jejíž snahou je informovat veřejnost o všem důležitém, co se děje ve školství a vzdělávání. EDUin o.p.s. byla založena v květnu 2010 a připravuje několik informačních a osvětových projektů. Více se dozvíte na www.eduin.cz.

 • Populární verzi vzdělávacích témat najdete na blogu https://fertek.blog.respekt.ihned.cz.

 

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.