Extra třída – aby nápady dětí nezůstávaly jen ve školeEDUin, o. p. s. připravuje nový program Extra třída, díky němuž budou mít žáci 8. tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií příležitost realizovat projekty užitečné pro lidi žijící v okolí jejich školy. Na podzim 2012 bude pro žáky a učitele spuštěn portál www.extratrida.cz se zajímavými online nástroji a metodikou, které jim pomohou s přípravou projektu.

Ale pozor! Program Extra třída je určen výhradně školám zapojeným do sítě Rodiče vítáni. Učitelé z těchto škol budou moci na portálu www.extratrida.cz registrovat třídy, se kterými připraví projekt zaměřený na rozvoj místních komunit. Může se jednat o různé typy projektů, od akcí pro místní lidi po projekty proměňující vzhled daného místa.

Partner programu Nadační fond Tesco dokonce poskytne na realizaci skutečně zajímavých nápadů až 30 000 Kč. A za to, že žáci vymyslí a zrealizují něco užitečného pro zkvalitnění života na lokální úrovni, budou mít možnost získat odměnu i pro celou školu. Bližší informace najdete na začátku nového školního roku už přímo na portálu programu www.extratrida.cz.

Celý program představíme na konferenci Jak se domluvit se „svým“ učitelem a „svým“ rodičem (11.10.2012)

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.