Hrajte s dětmi venku hry, i když je zima!Sdružení Tereza, které se věnuje ekologické výchově dětí, spustilo nový web Jdeteven!cz. Jádrem webu je rejstřík aktivit, které mají rodičům pomoci zpestřit dětem pobyt venku a rozvíjet jejich vztah přírodě. Autoři projektu upozorňují na souvislost častého pobytu v přírodě se zlepšením koncentrace dítěte, s lepším vztahem k učení, se zvýšením imunity a posílením celkového psychického stavu dítěte. Tyto hypotézy podkládají vybranými studiemi.

V databázi her si můžete pomocí filtrů vybrat přesně tu aktivitu, která odpovídá vašim požadavkům. A pokud máte nějaké vlastní osvědčené recepty na to, jak děti seznámit s ekologickými tématy, můžete je do databáze sami přidávat. Web “Jdeteven!“ najdete TADY.

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Eva
Eva
22. 1. 2018 18:08

Je to senzace, když postavíte sněhuláka dvojnásobně většího než je dítě. Okamžitě vás chce napodobit. Nebo jezdit na bobech v 10 stupňovém mrazu děti zvládly s přehledem a jak se jim pak spalo s žádné nemoci nebyly. Postavit si že sněhu iglú a vlézt si do něj, to je zábava. Malými lopatkami shrnovat sníh a udělat kopec. Krmit ptáčky na krmítku a pozorovat je. Klouzat se na klouzačce a naučit se správně postavit, aby nebyl otlučený zadek. Pozorovat krápníky a taky si zkusit, co se s nima stane když se oteplí. Zima je pro děti krásná, když je sníh a když jsou správně oblečené.Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.