Podívejte se na videa o tom, jak poznáte dobrou školuJak se změnila role a práce učitele, co nového se děti ve škole učí a co vůbec může rodič po škole chtít? Na tyto a podobné otázky najdete odpovědi v krátkých informačních videích, která natočilo občanské sdružení AISIS pro projekt Dobrá škola.

Ptejte se svého učitele, jak učí vaše děti
 Stránky projektu jsou přehledně rozděleny do tří sekcí, které se snaží uchopit proměnu ve vzdělávání s důsledky pro dítě, učitele i rodiče.  Vzdělávání dnes není pouze memorování. Abychom uspěli v současném světě, musíme umět dávat si informace do souvislostí, řešit nové situace a spolupracovat s ostatními. Vede vaše škola děti k samostatnosti? Zajímáte se o to, co a jak se vaše děti ve škole učí?


Záleží vám na tom, do jaké školy budou vaše děti chodit? Zdroj: Dobra-skola.cz

Zapojte se do debaty!
 Kromě krátkých informačních videí najdete na stránkách také videokomentáře odborníků na vzdělávání a další informace, které vám mohou posloužit jako vodítko při posuzování kvality výuky ve škole. Proměny, které společně s reformou vzdělávání ve školách probíhají posledních sedm let, jsou teprve na začátku. Pokud se chcete k jejich dalšímu směřování sami vyjádřit, připojte se ke kampani Česko mluví o vzdělávání, kterou 17. 1. zahájí EDUin, o. p. s.


Na otázku Co znamená kvalitní učitel? odpovídá R. Wildová, O. Hausenblas, T. Feřtek, zdroj: Dobra-skola.cz

 „Stránky www.dobra-skola.cz jsou součástí kampaně Česko mluví o vzdělávání, která startuje tento týden. Jejím smyslem je přitáhnout k tématu vzdělávání co nejširší veřejnost. Proto se autoři stránek snaží odpovídat na otázky a pochybnosti, které obvykle rodiče ve vztahu ke škole mají,“ uvedl Tomáš Feřtek, tiskový mluvčí EDUin.

Informace ke kampani Česko mluví o vzdělávání najdete ZDE.

Podrobnosti a další videa projektu Dobrá škola najdete TADY.

 

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.