Mají vaše děti také strach z matematiky?Poslechněte si dva rozhlasové pořady věnované poklesu úrovně matematické gramotnosti. Jak je možné, že se děti od určitého věku začnou matematiky obávat? Můžou za to slovní úlohy, nebo špatní učitelé? Pomáhá hudba matematice? Jak pěstovat matematický talent?

O matematické gramotnosti hovořili v Českém rozhlase Praha 2 v pořadu Jak to vidíte? Jan Hajič, odborník zabývající se propojení matematiky s lingvistikou a profesor matematiky Milan Hejný. Pořad je postaven na dotazech posluchačů a můžete se tak dozvědět o mnohých problémech, které trápí i samotné rodiče. Pořad si poslechněte ZDE.


Klip o matematické gramotnosti z kampaně Česko mluví o vzdělávání

Profesor Milan Hejný byl 29. 1. také hostem Radiožurnálu, kde hovořil o způsobech výuky matematiky, o radosti z objevování souvislosti jevů a o tom, jak si žáky pro matematiku získat. Podle něj je potřeba zprostředkovat dětem matematické myšlení, aby si na řešení problémů děti přišly samy. I zde zazní některé dotazy posluchačů. Pořad si můžete poslechnout TADY.

 

DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.