Poučte děti, jak se bezpečně chovat na internetuNa dnešní den, 5. února, připadá Den bezpečnějšího internetu, který organizuje síť osvětových center Insafe. Na dodržování pravidel ochrany soukromý a ohleduplnosti k ostatním uživatelům internetu upozorňuje Sdružení Linka bezpečí.

„Aktuálnost tématu se potvrzuje i na Lince bezpečí, kde se každý rok zvyšuje počet hovorů, které se týkají internetu. Nejčastěji se pak na nás volající obracejí s problémy, jako jsou obtěžování cizí osobou, lákání na schůzku či kyberšikana. Proto ochranu vlastního soukromí považujeme i v této oblasti za důležitou,“ říká Peter Porubský, vedoucí Linky bezpečí.

V návaznosti na výše uvedené skutečnosti vydalo Sdružení Linka bezpečí (SLB) koncem roku 2012 odbornou publikaci s názvem Děti a online rizika. Cílem této publikace je předat čtenářům nejen obecné informace či odborné závěry, ale seznámit je také s příklady z praxe a přinést inspiraci pro výchovné a vzdělávací působení.

Sdružení Linka bezpečí pro případy, kdy se děti cítí na internetu ohroženy, provozuje na telefonickém čísle 116 111 Helpline, což je bezplatná, anonymní linka pro děti a dospívající. Více informací o tom, co všechno se může na internetu stát a kam se obrátit, když hledáte pomoc, najdete na www.pomoconline.cz.

V souvislosti s letošním Dnem bezpečnějšího internetu vyhlašuje Linka bezpečí již druhý ročník soutěže „Ukaž, jak vidíš internet“, která je určena pro žáky základních škol v celé ČR. Více informací o Dni bezpečnějšího internetu na www.saferinternet.cz.

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.