Víte vše o bezpečnosti na internetu?Jak už jsme psali, byl 5. února Světový den bezpečného internetu. Chránit si soukromí na internetu je ale dobré po celý rok, proto vás chceme informovat o průvodci bezpečným chováním na internetu, který připravil Google.

Na stránce Co je dobré vědět najdete tipy na zabezpečení vašeho počítače. Poradí vám, jak vytvořit silná hesla a jak s nimi zacházet, aby vám je nemohl nikdo ukradnout.

Dávejte si pozor na stránky, na které jste byli přesměrováni, neodesílejte své heslo emailem, buďte opatrní při obdržení podezřelých emailů, nikomu nesdělujte své osobní údaje. Mohlo by se totiž stát, že vám někdo ukradne vaši virtuální identitu. Průvodce bezpečným chováním na internetu pro vás bude užitečný obzvlášť, používáte-li nástroje od Googlu, ale najdete tam spoustu dobrých rad, i pokud máte jiného emailového klienta. A hlavně, nezapomeňte to říct vašim dětem!

Další informace k bezpečnosti na síti najdete v našem předchozím příspěvku Poučte děti, jak se bezpečně chovat na internetu. K nahlédnutí doporučujeme příručku, kterou vydalo Sdružení Linka bezpečí: Děti a online rizika.

 

 

 

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.