Přidejte se k akci Zažít vzdělávání jinakV rámci půlroční debatní kampaně Česko mluví o vzdělávání proběhne 1. června 2013, tedy na Den dětí, akce pro veřejnost nazvaná Zažít vzdělávání jinak. Jejím cílem je předvést rodičům, prarodičům, dětem i studentům nové způsoby a metody učení, s nimiž se mnozí z nich dosud nesetkali

Spektrum toho, s čím bychom chtěli veřejnost seznámit, je široké a sahá od zajímavých fyzikálních pokusů, debatních a diskusních klubů, konstruktivistického učení založeného na řešení problému až k metodám zážitkové pedagogiky. Spojujícím momentem by měla být možnost si na místě nový způsob učení vyzkoušet, a zároveň se dozvědět, kde a proč se používá, v čem se liší od tradičních metod vyučování, v čem je efektivnější a pro žáky, studenty i dospělé „přátelštější“ a zajímavější. Smyslem akce je ukázat, že ke znalostem a dovednostem nevede jen jedna cesta. Chceme tím podpořit aktuální diskusi o tom, co a jakým způsobem se mají děti na základních a středních školách učit.

Proto chceme v rámci akcí pořádaných na Den dětí podpořit vznik dílen, soutěží a her, při nichž se budou moci děti i dospělí naučit jednu konkrétní školní znalost či dovednost (látku uvedenou v Rámcovém vzdělávacím programu) způsobem, který pro ně bude zajímavý, zábavný a přínosný pro přemýšlení o tom, jak a proč se učíme. Hledáme spolupracovníky a organizace, kteří se chtějí takové akce zúčastnit. Předpokládáme, že k akci se přihlásí především ty neziskové organizace, školy,  firmy, instituce a jednotlivci, pro něž je vzdělávání součást každodenní agendy.

Zapojit se můžete dvěma způsoby:

  1. Samostatně vymyslet, zorganizovat a realizovat ve své obci takovou akci podle svých představ a předem informovat o jejím konání EDUin, který ji podpoří formou propagace na svých stránkách v rámci debaty na ceskomluvi.cz.

  1. Realizovat vzdělávací akci podle připraveného vzoru, který na požádání zašleme. I v tomto případě samozřejmě poskytneme vaší iniciativě podporu formou propagace a přidáme tipy a návody, jak takovou dílnu, soutěž či hru připravit.

Pokud uvažujete o možnostech zapojení se do akce, kontaktujte našeho spolupracovníka Jiřího Valacha na e-mailu jiri.valach@zaridimto.eu nebo telefonu 739 771 932. Na stejném místě přijímáme i všechny dotazy, připomínky, nápady k akci Zažij vzdělávání jinak.

Těšíme se na spolupráci!

.

 

 

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.