Poradna: Je možné, aby do výuky na 1.stupni bylo zapojeno více učitelů?


FOTO: <p><strong>Dotaz:</strong> <em>Dobrý den, můj syn navštěvuje 3. třídu ZŠ a měl již jednou změněnou třídní učitelku po 2. třídě, nyní jsme se náhodou dozvěděli, že pan ředitel zase chystá výměnu třídní učitelky pro 4. třídu a také se má na výuce podílet více učitelů (dosud měl jiného učitele pouze na cízí jazyk). Je vůbec možné, aby na prvním stupni bylo do výuky zapojeno více učitelů</em></p> <p><strong>Odpověď:</strong> <br />Právní předpis – zákon č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), v platném znění</p> <p>Podle § 164 odst. 1 školského zákona patří ke kompetencím ředitele školy mimo jiné <br /><br />- rozhoduje ve všech záležitostech týkajících se poskytování vzdělávání a školských služeb, pokud zákon nestanoví jinak,<br />- odpovídá za odbornou a pedagogickou úroveň vzdělávání a školských služeb.<br /><br />Z uvedených kompetencí plyne, že ředitel školy rozhoduje o tom, jak je ve škole rozdělena <br />pedagogická činnost ve škole (výuka jednotlivých předmětů, výuka v jednotlivých ročnících a třídách, třídnictví apod.). S kompetencí ředitele školy je samozřejmě spojena jeho odpovědnost v této oblasti. Žádný právní předpis neupravuje zapojení více učitelů do výuky na prvním stupni základní školy. Je plně v kompetenci ředitele školy, aby zvolil určitý způsob organizace výuky (včetně zapojení více učitelů) na základě podmínek daného školního roku a možností, které může ředitel školy využít. <br /><br />Z právního hlediska je možné zapojení více učitelů do výuky na prvním stupni základní školy.</p>

Dotaz: Dobrý den, můj syn navštěvuje 3. třídu ZŠ a měl již jednou změněnou třídní učitelku po 2. třídě, nyní jsme se náhodou dozvěděli, že pan ředitel zase chystá výměnu třídní učitelky pro 4. třídu a také se má na výuce podílet více učitelů (dosud měl jiného učitele pouze na cízí jazyk). Je vůbec možné, aby na prvním stupni bylo do výuky zapojeno více učitelů

Odpověď:
Právní předpis – zákon č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), v platném znění

Podle § 164 odst. 1 školského zákona patří ke kompetencím ředitele školy mimo jiné

– rozhoduje ve všech záležitostech týkajících se poskytování vzdělávání a školských služeb, pokud zákon nestanoví jinak,
– odpovídá za odbornou a pedagogickou úroveň vzdělávání a školských služeb.

Z uvedených kompetencí plyne, že ředitel školy rozhoduje o tom, jak je ve škole rozdělena
pedagogická činnost ve škole (výuka jednotlivých předmětů, výuka v jednotlivých ročnících a třídách, třídnictví apod.). S kompetencí ředitele školy je samozřejmě spojena jeho odpovědnost v této oblasti. Žádný právní předpis neupravuje zapojení více učitelů do výuky na prvním stupni základní školy. Je plně v kompetenci ředitele školy, aby zvolil určitý způsob organizace výuky (včetně zapojení více učitelů) na základě podmínek daného školního roku a možností, které může ředitel školy využít.

Z právního hlediska je možné zapojení více učitelů do výuky na prvním stupni základní školy.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlaste



Vyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.