Eduína ocení ty, kteří ve vzdělávání vidí za obzorOd května do září můžete nominovat inovativní projekty ve vzdělávání, které jsou minimálně jeden rok ověřeny v praxi na Cenu Eduína. Nominovat lze jednotlivce, školy i organizace. Z nominací vybere možné laureáty odborná porota, o vítězi rozhodne veřejnost v internetovém hlasování. První Eduína bude udělena v listopadu 2013 a je další iniciativou kampaně Česko mluví o vzdělávání a programu Google pro vzdělávání v Česku.

Na rozdíl od jiných cen zaměřujících se na ocenění pedagogické práce, chce Eduína upozornit na projekty a inovace ve vzdělávání. „Jedním z našich zjištění z probíhající kampaně Česko mluví o vzdělávání je nízké ocenění těch škol, učitelů, ale i dalších organizací, kteří jsou v ohledávání budoucnosti vzdělávání o pár kroků napřed, řekl Zdeněk Slejška, ředitel EDUin. Takové osobnosti a organizace tu existují od začátku devadesátých let, ale zatímco samotní pedagogové jsou alespoň občas ocenění, práce inovátorů vzdělávání uniká veřejné pozornosti. To bychom chtěli změnit, proto chceme ve spolupráci s českým Googlem od letošního podzimu pravidelně udělovat cenu pro ty, kteří v pedagogice a vzdělávání viděli a vidí dál a svoje nápady přenášejí do praxe.“

Nemělo by tedy jít jen o projekty cílené na samotné školy, ale o všechny iniciativy, které zvyšují vzdělanost a kulturu a přinášejí něco nového do světa vzdělávání.  Může jít přitom o nový přístup, nové technologie nebo nový projekt s pozitivními důsledky pro vzdělávání.  Nominovat bude možné jednotlivce, školy a organizace. Ocenění budou moci ve své praxi využít nová zařízení Chromebook od Googlu, s kterými je společnost, ve spolupráci s partnery, seznámí a zaškolí.

Veřejnost může až do 30. září 2013 posílat své nominace přes formulář, který lze najít ZDE.

Cena bude udělena v těchto kategoriích:

  • Eduína za celoživotní přínos ve vzdělávání

Nominuje a vybírá odborná porota

  • Eduína za inovace ve vzdělávání pro jednotlivce, školy a organizace

Nominuje veřejnost, o vítězi rozhodne porota a veřejné online hlasování.

  • Cena Googlu za využití technologií ve vzdělávání 

Ze všech příspěvků, jež využívají internet a nové technologie a které nominuje veřejnost, vybírají zástupci Googlu

„Nejde o to vyhlásit další vzdělávací cenu, ale o to, abychom upozornili na lidi, kteří se zapojili do letošních kampaní o vzdělávání a snaží se o změnu v této oblasti. A zároveň o to, abychom zviditelnili zajímavé nápady a projekty, kterými se mohou inspirovat další učitelé, školy či rodiče v Čechách i na Moravě,“ říká Taťána le Moigne, ředitelka českého Googlu, a dodává. „Celý Google stojí na neustálých inovacích našich technologií, z nichž mnohé dokážou vzdělávání zpestřit, usnadnit a také zefektivnit, nicméně je nutné se v této oblasti dále rozvíjet. Proto chceme za Google ocenit i zajímavé nebo netradiční využití technologií ve vzdělávání a moc se těšíme na nominace.“

Nominování a hlasování proběhne v následujících krocích:

  • květen až září – přijímaní nominací, nominovat může kterýkoli občan nebo organizace
  • říjen – odborná komise vybere z nominací kandidáty na laureáty, o vítězi rozhodne veřejnost v internetovém hlasování
  • listopad – udělení cen odborné poroty a veřejnosti

 

Více informací o Ceně Eduína 2013 najdete na stránce: https://www.eduin.cz/eduina/

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.