Skluzavka pro HodslaviceV Hodslavicích nedaleko Nového Jičína deváťáci ve spolupráci s obcí postavili na jednom z vytipovaných míst podél potoka Zrzávka menší dětské hřiště. Je to první hřiště pro malé děti v obci, a i když ho tvoří jen pískoviště a domeček se dvěma skluzavkami a prolézačkou, bylo během slavnostního otevření znát, že je to pro všechny událost.

Pomáhal i obecní úřad
Projekt Kdo si hraje, nezlobí byl jedním z nejvýše podpořených projektů v rámci první výzvy Extra třídy. Náklady na realizaci byly ale vyšší, než možnosti programu, a proto ji podpořil místní obecní úřad. Děti společně s obcí vybraly nejvhodnější místo, nechaly postavit plot nad potokem a zajistily odpadkový koš, který zde chyběl. Posledním jejich návrhem je, aby se tato lokalita stala obytnou zónou.

Otevírání hřiště probíhalo v sobotu před vypuknutím povodní v Čechách. Přestože vydatně pršelo i tady, přišlo poměrně dost lidí. Patronkou projektu byla Alena Kulíšková a se stavbou herních prvků deváťákům pomáhal i její muž.

Podívejte se na projektovou stránku a přispějte dětem na odměnu.

Další výzva programu Extra třída byla vyhlášena 10. června a rozdáno může být až 1,5 milionu korun. Neváhejte a přihlaste se se svým nápadem!

Fotogalerie projektu Kdo si hraje, nezlobí:

[nggallery id=20]

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.