Učit se venku je větší zábavaPo venkovní učebně toužili v Základní škole Hamr v Litvínově už delší dobu jak žáci, tak paní učitelka Svobodová. Po třech měsících práce na zahradě školy byla 10. června venkovní učebna slavnostně otevřena. „Je to ještě lepší, než jsme si plánovali. Mělo by to hlavně sloužit nám k výuce, ale určitě to bude moci využívat i veřejnost při nejrůznějších akcích. Rádi bychom, aby se přišli podívat i okolní školy a třeba přispěli i svými obrázky na výstavy, “ řekl jeden ze školáků při zahájení.

Jak už bylo řečeno, neměla by venkovní učebna s arboretem sloužit jenom žákům školy. Chtějí v ní pořádat výstavy a jiné akce pro veřejnost a využít ji i jako možnost, jak navázat spolupráci s dalšími školami.

Protože se jaro letos dost opozdilo, začali s přípravou terénu až na začátku dubna. Samotná výstavba venkovní učebny byla zahájena až 4. června. Podle slov paní učitelky Svobodové, bylo zpočátku potřeba žáky k tomu, aby se do projektu aktivně zapojili, trochu pobídnout. „Pokud šlo o práci s počítačem a s grafikou na začátku projektu, tak to je bavilo. Když došlo na zpracování projektu, musel je člověk občas popostrčit,“ popisuje paní učitelka Svobodová průběh realizace.

Podívejte se na projektovou nástěnku a přispějte dětem na odměnu.

Další výzva programu Extra třída byla vyhlášena 10. června a rozdáno může být až 1,5 milionu korun. Neváhejte a přihlaste se se svým nápadem!

Fotogalerie projektu Venkovní učebna s Přírodním arboretem:

 [nggallery id=21]

 

 

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.