Městečko Frymburk na keramické mozaiceDalší z dokončených projektů programu Extra třída je mozaika městečka Frymburk, kterou vytvořili sedmáci ze ZŠ a MŠ Frymburk. Na keramických kachlích zachytili hlavní dominantu – zdejší kostel a hotovou mozaiku vystavili v muzeu.  V projektu by rádi pokračovali a doplnili další krásné stavby obce.

 Na výrobě mozaiky začali školáci pracovat už v lednu. Nejdřív podle fotografie navrhli ve spolupráci s keramičkou obrázek kostela a během jara vyráběli samotné kachle. Průběh jednotlivých prací mají žáci dobře zdokumentovaný ve fotogaleriích na nástěnce projektu.

„Školám bych doporučila projekt pro radost z celého procesu i výsledků, co všechno jsme dokázali společně. Projekt probíhal v některých hodinách výtvarné výchovy, mediální výchovy a občanské výchovy podle potřeby tvůrčího procesu,“ komentovala průběh projektu jeho patronka, paní učitelka Miloslava Baldová. Děti se podle jejích slov naučili více spolupracovat, rozdělit si úkoly, najít něco pro každého tak, aby se do práce mohl skutečně zapojit. Navíc je práce vedla k tomu dokončovat věci, i když se jim do toho prý někdy moc nechtělo.

Další výzva programu Extra třída byla vyhlášena 10. června a rozdáno může být až 1,5 milionu korun. Neváhejte a přihlaste se se svým nápadem!

Fotogalerie projektu Mozaika Frymburka:  

[nggallery id=25] 

 

 

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.