„Rodičák“ – zpravodaj pro rodiče, kteří chtějí být informovaníVydáváme pilotní číslo bulletinu pro rodiče. Chceme vás v něm pravidelně informovat o možnostech a zajímavostech z oblasti vzdělávání. Přihlašte se k odběru v okénku „Newsletter pro rodiče“ a „Rodičák“ vám pravidelně pošleme na váš e-mail. 

Téma: Co nám známky o výsledcích našich dětí neřeknou?

„Hodnocení ve škole má sloužit především jako objektivní zpětná vazba dětem samotným. Může být i informací pro jejich rodiče a další blízké, kteří mohou dětem být při učení podporou. Ale zásadním příjemcem je dítě, bez kvalitního hodnocení a zejména sebehodnocení není proces učení úspěšný,“ říká PhDr. Lucie Dobešová, psycholožka a lektorka Respektovat a být respektován.

Čtěte k tématu

  • Mám to vysvědčení brát vážně? : Novinář Tomáš Feřtek se zamýšlí nad tím, co pro něj vlastně znamená vysvědčení jeho dětí. Jakou vypovídací hodnotu mají známky o tom, jak se ve škole dětem daří. Dozvíte se, co jim jde, v čem jsou dobří a v čem by naopak potřebovaly pomoct? Přečtěte si, jak číst vysvědčení.
  • Jak ověřovat, co se děti ve školách naučily?: V rámci kampaně Česko mluví o vzdělávání proběhla debata odborníků nad tím, jak ověřovat znalosti dětí ve škole. Jsou známky tím nejlepším způsobem hodnocení, nebo nám víc prozradí slovní hodnocení? Nabízíme krátké shrnutí debaty s videozáznamem z panelové diskuse.
  • Za špatné vysvědčení knihu!: Proč by měly děti se „špatným“ vysvědčením dostat knihu? Přečtěte si blog Dominika Dvořáka a možná změníte názor na odměny jenom pro jedničkáře.

Rodiče vítáni (novinky)

  • Profily škol: Chcete se účastnit školního života, ale nevíte, jak na to? Inspirujte se ve školách, které na spolupráci s rodiči pracují dlouhodobě a nebojí se hledat stále nové cesty. Čtěte více v rubrice “Profily škol Rodiče vítáni“.
  • Extra třída: Mají vaše děti spoustu zajímavých nápadů? Podpořte je! Ať se se svou třídou zapojí do programu Extra třída a získají finanční podporu na realizaci projektů, které je naučí přemýšlet o tom, jak zlepšit místo, ve kterém žijí. Nejen pro sebe, ale pro všechny. Více na www.extratrida.cz.

Inspirace, rady a diskuse

  • Pro některé děti je vysvědčení hrozba: Ke konci roku se významně zvyšuje počet dětí, které telefonují na Linku bezpečí. Nejčastějším důvodem je obava z trestu za špatné vysvědčení. Čtěte vyjádření pracovníků Linky.
  • Děti, které jsou často v přírodě, se lépe soustředí, učí a cítí: Inspiraci pro pobyt s dětmi v přírodě za každého počasí a tipy na výlety můžete najít na webu Jdeteven.cz, který provozuje Sdružení Tereza.

 Ve formátu pdf. ke stažení ZDE.

 

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.