Kašpárek v rohlíku zve na Kefír!Na začátku školního roku se bude konat nultý ročník rodinného (bejbypankového) festivalu Kefír, a jak už popis napovídá, jeho organizátoři nemají daleko k oblíbené bejbypankové kapele Kašpárek v rohlíku. Ba právě naopak, mají k němu velmi blízko a Kašpárka a jeho členy v různých rolích na festivalu také potkáte.

Co je Kefír zač?
Festival určený pro celou rodinu, slibující netradiční zábavu se bude konat 7. září pod širým nebem v Třebovli, což je vesnice s několika historicky zajímavými stavbami nedaleko Kouřimi. Celodenní program festivalu se bude odehrávat na louce a v části zámeckého parku. Pořadatelé chystají řadu atrakcí vytvořených pouze pro tuto příležitost, takže si můžete být jisti, že tam nenajdete tradiční frontu na skákací hrady.

Festival nebude mít pevné žánrové ani stylové omezení. Jeho hlavním mottem je “živá kultura“. Čekají vás zážitky hudební, divadelní, filmové, gastronomické, výtvarné a hlavně nečekané. Každý ročník festivalu bude mít své téma a to první, nulté je Kašpárek sobě. Všichni v programu označení tímto heslem mají s Kašpárkem v rohlíku něco společného. Na festivalu se představí s vlastními projekty – od středověké hudby až po jazz a autorské pohádky.

Účinkující se budou střídat na čtyřech hlavních scénách a dále nebude chybět “stylová kavárna v červeném doubledeckeru, venkovní tělocvična, klidová obýváková zóna, bejbypankový salon krásy, mičudová louka anebo muzeum traktorů“.

Proč dát Kefíru šanci?
Napadají mě hned dva důvody: je to skvělý způsob, jak se společně s dětmi rozloučit s prázdninami, a navíc je festival zaměřený opravdu na celou rodinu, takže můžete vzít klidně i prarodiče a strávit všichni pěkný den. Ambicí organizátorů festivalu není jen vytvořit místo živé kultury pro celou rodinu, ale vtáhnout aktivní rodiny do spolupráce a společných zážitků. V areálu festivalu budete moci například vysadit sad nebo les, či vyrobit dřevěnou lavičku a spolupodílet se tak na rekultivaci prostoru, do kterého se festival bude každý další rok vracet.

Déšť a vstupné
 Festival se bude konat i za nepříznivého počasí. Dostatek velkých stanů zajištěn. V programu je upozorněno na to, komu jsou jednotlivé atrakce a vystoupení určeny. Vstupné platí všichni starší tří let. Normální vstupenka stojí v předprodeji 340 Kč, na místě 380 Kč, rodinná vstupenka (od tří členů rodiny) stojí v předprodeji 290 Kč/osoba a na místě 340 Kč/osoba. Více informací naleznete na webových stránkách https://www.festivalkefir.cz/

Rodiče vítáni jsou partnerem festivalu.


Kašpárek v rohlíku – Čůrej

 

 

 

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.