Rodičák č.3 – Zpátky do školy. Těšíte se?Třetí číslo bulletinu Rodičák přináší tipy na to, jak přežít návrat dětí do školy, a otevírá téma vztahu rodičů s učiteli.

„Bez rodičů se školství nezmění. Vývoj za poslední desetiletí ukazuje, že k zásadní proměně vzdělávacího systému nestačí jen snaha učitelů a příslušné zákony. Změny probíhají tak pomalu také proto, že rodičovská veřejnost potřebu změny necítí a má pocit, že škola vždy byla, je a bude otravnou represivní institucí a že je to tak dobře.“

Čtěte k tématu

  • Co pro vás znamená začátek školního roku? Jste zvědaví, jak se vašim dětem povede, nebo se toho trochu děsíte? Přečtěte si naše tipy na to, jak zvládnout start nového období.  A hlavně, nebojte se do školního života víc zapojit. Zpátky do školy v deseti bodech.

  • Příprava na první třídu: Doteď jste pro dítě byli autoritou především vy, rodiče, ale nástupem do 1. třídy se situace mění. V životě malého prvňáčka se objeví paní učitelka nebo pan učitel. Přijdou první stresy z nových povinností a vztahy, které nemusejí být vždy zrovna ideální. Prostudujte si rady, jak zvládnout první třídu.
  • Učitelé s rodiči na válečné stezce: Většina rodičů má při návštěvě školy smíšené pocity. Někdo se s učiteli domluví bez problémů, ale často rozhovor doprovázejí potlačované emoce a pocit nedorozumění. Chtěli byste poradit v tom, jak hledat novou cestu ke škole a učitelům svých dětí, inspirujte se v knize Tomáše Feřteka: Rodiče vítáni – praktický návod, jak usmířit rodiče a učitele našich dětí.

Rodiče vítáni (novinky)

  • Extra třída: Jak jsme avizovali v prvním čísle Rodičáku, od června běží výzva v programu Extra třída. Třídy, které budou usilovat o získání finanční podpory (až do výše 30 tisíc Kč na projekt), musí své projektové záměry publikovat na webu programu nejpozději v polovině listopadu 2013Řekněte o tom svým dětem!

Inspirace, rady a diskuse

  • Montessori pro rodinu: Vyšlo první číslo elektronického časopisu, který bude zajímat všechny příznivce montessori pedagogiky.  Pod názvem Montessori pro rodinu jej najdete ke stažení zdarma na stránkách Rodinného centra Andílek.

Přihlašte se k odběru v okénku „Newsletter pro rodiče“ a „Rodičák“ vám pravidelně pošleme na váš e-mail.

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.