Zkusili jste yoyování?Přemýšlíte, jakému sportu by se mělo věnovat Vaše dítko? Vyzkoušeli jste už kdeco? Nechcete investovat přemrštěné částky do sportovního vybavení? Nebo učíte a chcete výuku zpestřit něčím neobvyklým? Potom máme dobrý tip – moderní yoyování.

„Jde o volnočasovou aktivitu, která je podle učitelů, s nimiž spolupracujeme, ideální zálibou pro dnešní teenagery,“ říká Robert Kučera, mistr České republiky, Itálie, Rakouska a Open mistrovství z Maďarska. „Jedná se o moderní yoyování. Tento freestylový sport vytrhne děti ze stereotypu a apatie, zároveň zlepšuje kreativitu a postřeh,“vypočítává přednosti yoyování Kučera.

Yoyování má v ČR velké zázemí aktivních yoyerů a pravidelných soutěží, z nichž některé pořádá přímo tým, jehož součástí je kromě Roberta Kučery také profesionální yoyerka z USA Ann Connoly, vítězka dívčí divize na otevřeném mistrovství Evropy, a Václav Kroutil – mistr Evropy a několikanásobný mistr ČR. Všichni tři mají dlouhodobé lektorské zkušenosti, pravidelně vedou kurzy yoyování i workshopy.

A k čemu je ještě yoyování dobré? Podle Roberta Kučery je díky propojení hráčů a konání mezinárodních akcí po celém světě tento sport také skvělou příležitostí pro socializaci a získání kontaktů z cizích zemí. Na záznam z jedné ze soutěží se můžete podívat ZDE.

Skupina tří yoyerů nabízí školám zdrama své vystoupení formou šitou na míru dnešní mládeži. Potřebné vybaní si zajistí yoyeři sami.
Pomocí názorných ukázek uvedou žáky a studenty do základů tohoto sportu a nastíní možnosti růstu. Vystoupení je zaměřeno především na děti a mládež ve věku od 10 do 18 let a zabere přibližně polovinu vyučovací hodiny (cca 25 minut). Stačí si domluvit konkrétní termín.

 Je také dobré zmínit, že na toto vystoupení navazuje mistrovství škol v ČR, kterého se mohou žáci zúčastnit.

Mnoho dalšího zajímavého o moderním yoyování se můžete dozvědět na videu z přednášky, která se konala na Konferenci pro školy zapojené do projektu Rodiče vítáni: https://www.youtube.com/watch?v=xpLhbFL2G-I). Co tomu říkáte?

Yoyování pro školy v kostce:

Cena: zdarma
Délka: cca 22 minut – možno upravit
Hudební aparatura: skupina si doveze vlastní
Prostor: tělocvična, aula nebo venkovní prostory

DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.