Základní škola německo-českého porozumění, Praha 8Specializovaná Základní škola německo – českého porozumění připravuje žáky od 1. do 5. ročníku podle školního vzdělávacího programu „Schule mit Spaß“ pro studium na osmiletém Gymnáziu Thomase Manna. Vedle běžného učiva se výuka zaměřuje na intenzivní studium německého jazyka, ve kterém děti pokračují i během studia na gymnáziu. Škola spolupra­cuje s Goethe institutem, účastní se akcí, přehlídek a soutěží pořádaných vzděláva­cími institucemi v České republice, SRN a Rakousku. Kromě intenzivního jazykovědného studia se škola dlouhodobě zaměřuje i na spolupráci s rodiči.

Fotografie ze školního života, zdroj: ZŠ německo-českého porozumění

Spolupráce s rodiči:
„Od roku 2011 se věnujeme zintenzivnění spolupráce s rodiči a budujeme tak otevřenou školu s přátelskou rodinnou atmosférou, kde se všichni znají a snaží se dětem vytvořit příjemné školní prostředí, “ říká paní učitelka Jitka Boučková.

Vedle pravidelných třídních schůzek, konzultačních hodin a dnů otevřených dveří, pořádají společně s rodiči vánoční besídky, pravidelnou letní slavnost a divadelní žákovská představení pro rodiče. Rodiče se také aktivně zapojují do pomoci při úpravách školy. Nově se škola chystá přidat k městskému happeningu „Zažít město jinak“ a otevřít se tak ještě víc komunitnímu životu.

„Většina rodičů se školou spolupracuje aktivně, rodiče sami jsou často iniciativní, přicházejí s návrhy a problémy otevřeně řeší. Ze zkušenosti víme, že spolupráce s rodiči je veskrze pozitivní a škole se vyplatí. Má totiž přínos zejména pro zlepšení klimatu školy. Teambulding v pravém slova smyslu,“ popisuje benefity zapojení rodičů do školního života paní učitelka Boučková.

Rada ostatním školám: „Snažte se rodiče neustále motivovat a přesvědčovat o tom, že škola chce stejně jako oni pro jejich děti to nejlepší. Buďte trpěliví, otevření, ale důslední. Rodiče vždy o všem informujte předem, ke změnám je nechte se vyjádřit, případně je požádejte o pomoc.“

Rada pro rodiče: „Nebojte se se školou komunikovat, vyjádřit své názory a požadavky. Mějte na paměti, že škola chce vaše děti připravit tak, aby uspěly a dokázaly se v práci a v životě dobře uplatnit. A vzájemná komunikace mezi školou a vámi pomůže tohoto cíle lépe dosáhnout.“

Fotografie ze školního života, zdroj: ZŠ německo-českého porozumění
 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Michal Švábenický
Michal Švábenický
8. 11. 2014 09:40

Jako rodič jednoho ze studentů Gymnázia Thomase Manna mohu bohužel konstatovat, že „Rada ostatním školám“, stejně jako „Rada pro rodiče“, jak jsou zveřejněny na: https://www.eduzin.cz/pro-rodice/zakladni-skola-nemecko-ceskeho-porozumeni-praha-8/, jsou jen prázdnou deklarací. Vedení školy s rodiči aktivně prakticky nekomunikuje. Podněty rodičů jsou vedením školy vnímány jako útok na práci školy a pedagogů.

Na vedení školy jsem se v uplynulých šesti měsících obrátil se třemi podněty a místo jasné a věcné reakce jsem od vedení školy formou e-mailu obdržel doporučení, abych zvážil další studium svého potomka na tomto gymnáziu, respektive, abych pro svého potomka vyhledal jinou školu, která bude lépe splňovat mé nároky.

Na závěr uvádím, že mé podněty primárně nesměřovaly k obsahu a rozsahu výuky nebo k prospěchu mého potomka, apod., ale týkaly se nedostatků v zajištěním dopravy v rámci školou organizovaného školního výletu, nedostatků spojených s fungováním elektronické žákovské knížky, apod.

Dana Musilová
Dana Musilová
10. 11. 2014 14:40

Jménem programu Rodiče vítáni, jsme požádali o vyjádření vedení školy.
Libor Kočí – manažer značky Rodiče vítáni

Dana Musilová
Dana Musilová
26. 11. 2014 16:49
Reply to  Dana Musilová

Škola nám sdělila, že si je nedorozumění v komunikaci s rodičem vědoma, a že na řešení celé situace pracuje.

Přeji oběma stranám mnoho vstřícnosti a vzájemného pochopení k vyřešení celé situace.
Libor Kočí – manažer značky Rodiče vítáni

Jitka Boučková
Jitka Boučková
21. 12. 2014 11:07

Ke shora uvedeným komentářům bych ráda uvedla, že se na této stránce jedná o profil Základní školy německo-českého porozumění a ne Gymnázia Thomase Manna, o kterém je ve shora uvedených příspěvcích řeč. Na tomto gymnáziu mají naši žáci možnost pokračovat ve studiu němčiny po 5. třídě, ale uvedená kritika se základní školy netýká.Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.