Rodičák č.4 – K čemu vede děti vaše škola?Čtvrté číslo zpravodaje pro rodiče se věnuje otázce, co vlastně rodiče od školy očekávají. Přemýšlejí o ní jako o zakonzervované instituci, nebo se snaží ji změnit? Co můžou udělat pro to, aby v ní byly děti spokojené?

„Každé dítě by mělo mít přístup ke kvalitnímu, bezplatnému, veřejnému vzdělání. Kvalitní vzdělání vede mladé lidi k tomu, že jsou tvořiví a iniciativní, jsou odolní a mají sebeúctu, chovají se nezávisle, ale současně odpovědně a jsou schopni učit se ve spolupráci s druhými.“ Hana Košťálová, učitelka češtiny a pedagogiky a lektorka programu Čtením a psaním ke kritickému myšlení.

Čtěte k tématu

  • Rodiče prchají ze “systému“: Stále více rodičů je nespokojeno s úrovní škol, do kterých mají posílat své děti. A protože nevidí jinou alternativu, zakládají si školy vlastní. Přečtěte si o rodičích na útěku a podívejte se na záznam jejich debaty, která v září proběhla v divadle Kampa.
  • Rozdíly nic neřeší: O tom, že rozdíly v kvalitě škol se zvětšují a rodiče na to reagují snahou dostat své děti na ty tzv. elitní, píší v časopise Respekt. Je možné tento sebevražedný trend českého školství zvrátit? Čtěte Hurá do školy!

  • Pochopit učitele?: Jestli chcete lépe porozumět tomu, co se v našich školách děje a jak porevoluční změny vnímají učitelé, přečtěte si knihu Dany Moree: Učitelé na vlnách transformace, právě vychází.

Rodiče vítáni (novinky)

Inspirace, rady a diskuse

  • Dobrovolnický víkend s dětmi: Pomozte lesnímu klubu Pramínek ve Světicích u Prahy a poznejte nové zajímavé lidi. První ze série dobrovolnických víkendů pro rodiny je tu!
  • Děti dokážou pomáhat druhým: Nejen s rodiči, ale i samy děti dokážou pomáhat druhým.  Ještě stále je za jejich úsilí můžete nominovat v soutěži Brána k druhým, nominace běží do 30. září.
  • Učíme se následováním, učíme se příběhy: Seznamte se s příběhy lidí, kteří se nebáli riskovat, nadchnout se pro novou věc a uskutečnit i to, co se zdálo nereálné.
  • Novinky ve světě vzdělávání: Do konce září můžete nominovat jednotlivce, školu, nebo organizaci, kteří do praxe zavedli inovaci v oblasti vzdělávání na cenu EDUína 2013. Může jít o projekt využívající nové technologie i novou metodu učení. Máme už 56 nominací!

Přihlašte se k odběru v okénku „Newsletter pro rodiče“ a Rodičák vám pravidelně pošleme na váš e-mail.

V pdf formátu si Rodičák můžete stáhnout ZDE.

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.