Příští EduFórum je věnováno rodičůmEduFórum je platforma, na které probíhají tematická setkaní lidí, kteří přináší nové trendy do oblasti vzdělávání. Příští EduFórum, které se koná v úterý 5 listopadu od 19.00 v Hubu Praha (Drtinova 10, Praha 5), bude věnováno projektům zaměřeným na vzdělávání dětí. Pod názvem Speciál pro rodiče se jich představí celkem pět.

Katka Králová: Nevýchova.cz
Nevýchova je soubor principů, myšlenek, praktických nástrojů a konkrétních postupů, které pomáhají rodičům a dětem mít výchovu jako hru, rozvíjet naplno svůj potenciál a užívat si jeden druhého.
V Nevýchově věří, že dítě nepotřebuje cokoliv dodávat zvenčí, nikoliv, že je z podstaty špatné a potřebuje kultivovat. Vědí, že dítě už teď v sobě všechno má. Ví, co potřebuje, a umí si o to říct. Náš úkol jako rodičů, je vytvořit mu prostor, ve kterém se může naplno rozvinout. Na všem se s ním můžeme domluvit, protože žádné obecně správné postupy nejsou. Jsou jen pohledy a řešení, které vyhovují právě naší rodině.
Web: www.nevychova.cz

Lucie Harnošová: Creative space / KomuNitka
V Brně od září 2013 vznikl prostor pro kreativitu, sdílení, inspiraci, hru a svobodné vzdělávání. Součástí programu je klub domácího a komunitního vzdělání, kroužky pro děti i kurzy pro dospělé. Otvíráme se i kruhům pro sdílení, benefičním akcím, autorským čtením, vernisážím apod. Součástí je i co-workingová kancelář.
KomuNitka je volně inspirovaná montessori a unschoolingem. Pracujeme se vzdělávacími pomůckami z oblastí senzomotoriky, praktického života, matematiky, českého jazyka, přírodních věd, historie, zeměpisu apod. Součástí je i výtvarná a tvůrčí dílna a hudební koutek, kolektivní aktivity jako komunitní kruh, zpěv a hra na hudební nástroje, pohybové prvky, tanec a jógu. KomuNitka je určena pro děti od 3 do 6 let.
Web: www.branakdetem.cz/projekty

Petra Zvolská: Základní škola Purkrabka
Purkrabka je velmi mladá, malá venkovská škola rodinného typu v obci Škvorec, na okraji Prahy – východ. Její start se intenzivně připravoval zhruba jeden rok. Původní myšlenka na založení školy vzešla od skupiny rodičů předškoláků ze školky Maitrea ve Slušticích. Zkušenost s tímto inspirativním, tvořivým a přátelským prostředím vyvolala u zmíněných rodičů prvotní otázku, kde najít školu v blízkém okolí, která by na tuto předškolní výchovu, respektující individualitu a přirozený vývoj dítěte, navázala.
Web: www.skolapurkrabka.cz

František Tichý: Gymnázium přírodní škola
Gymnázium Přírodní škola se již dvacet let snaží o maximální participaci studentů na vzdělávacím a výchovném procesu. Pojímá školu jako živý kolektiv, který nejen připravuje na život, ale stává se prostředím k vnitřnímu rozvoji mladých lidí, který pomáhá i lidem kolem sebe. Kde se dospělý učí od dětí stejně jako děti od dospělých.
Web: www.prirodniskola.cz

Pavel Kraemer: Institut pro podporu inovativní pedagogiky
Institut pro podporu inovativního vzdělávání zprostředkovává nezaujaté informace o nových iniciativách a školách, o jednotlivých vzdělávacích proudech a metodách v ČR i ve světě. Organizuje besedy o vzdělávání pro širší veřejnosti a rozšiřující vzdělávání pro učitele. Dává k dispozici literaturu a další zdroje. Propojuje učitele, rodiče a pedagogické odborníky napříč názorovými proudy a je platformou dialogu mezi nimi. Poskytuje také poradenství při zakládání nových škol.
Web: www.inovativnivzdelavani.cz

K účasti se můžete přihlásit na facebooku.

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.