Rodičák č.5 – Co znamená dobrá školaV pátém čísle Rodičáku si klademe otázku, co znamená dobrá škola. Jsou to dobré studijní výsledky? Prestiž? Dobrá atmosféra ve škole? Kamarádka mi jednou řekla: „Můj syn do té školy chodí rád, i když mu to učení zrovna moc nejde.“ To dokáže podle mě dobrá škola. Co si o tom myslíte vy?

„Učitelé i rodiče často od školy očekávají, že škola bude stejná, jako byla, když oni byli mladí. Ale děti to neočekávají. Děti chtějí, aby jejich život byl takový, jaký je dnes. A v tom se škola změnila málo. Bylo by také pěkné, kdyby se děti ve škole naučily radovat se z toho, že se učím.“ Ondřej Hausenblas, pedagog na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a lídr Kritického myšlení v ČR.

Čtěte k tématu

 • Jak poznáte dobrou školu: Inspiraci k přemýšlení o tom, jak by se mohla změnit škola z pohledu dítěte, rodiče i učitele, najdete na webu Dobrá škola.
 • Mohou rodiče ovlivňovat způsob výuky ve škole?: Podívejte se na záznam kulatého stolu, kde se živě debatovalo o komunikaci rodičů a školy a možnostech, jak se zapojit do školního života.
   
 • EduFórum. Speciál pro rodiče: Seznamte se s rodiči a školami, kde se rozhodli, hledat nové cesty ve světě vzdělávání. Setkání EduFórum proběhne 5. listopadu v Praze, ale záznam z něj najdete později i na našich stránkách.

Rodiče vítáni (novinky)

 • Ozvěny konference Rodiče vítáni: Uveřejnili jsme první videa z říjnové konference RV, která byla zaměřena na prezentaci škol navenek. Čím oslovili ředitele první tři řečníci a co jim v komunikaci škol chybí. Fotogalerie ZDE.
   
 • Mají vaše děti nápad? Sem s ním!: Ještě je stále možnost registrovat se do programu Extra třída, který podporuje projektovou výuku a zájem dětí o prostředí, kde žijí.

Inspirace, rady a diskuse

 • Známe vítěze ceny Eduína: jsou jimi proměny školních zahrad Nadace Proměny a nauková videa Khanovy školy.
 • Druhá noha: web zaměřený na rozvoj komunikačních dovedností u dětí od 6 do 15 let, obsahuje řadu aktivit i diagnostiku, která vám pomůže určit, jak na tom vaše dítě je a v čem potřebuje pomoci.
 • Pozvěte zastupitele na konferenci Propojme se!: EDUin společně s 15 organizacemi pořádá konferenci zaměřenou na podporu zájmu u dětí a mladých lidí o život v obci. Informujte starostky a starosty, kterým je tato akce určena především. Akce je otevřená i pro ředitelky a ředitele škol.

V pdf formátu si Rodičák č.5 můžete stáhnout ZDE.

Přihlaste se k odběru v okénku „Newsletter pro rodiče“ a Rodičák vám pravidelně pošleme na váš e-mail.

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.