Daniel Lacek- Pusťte nás do vaší školy! Jedním z výrazných vystoupení na říjnové konferenci Rodiče vítáni byla série představení tanečníků a performerů z obecně prospěšné společnosti Ulice dětem, kterou vede Daniel Lacek.

Ti kromě samotných vystoupení nabízejí i lektorské vedení dětí a dospívajících. Dokážou je oslovit právě „prvky ulice“ jako je street art či street dance, které ve své práci s mladými lidmi aktivně využívají. Následuje video z konference a medailonky jednotlivých účinkujících jejich vlastními slovy (místy redakčně kráceno).


Tělocvik trochu jinak

 

Chill D – Daniel Lacek – ředitel společnosti, moderátor                                                                           
Vždy inklinoval k umění, hudbě, zpěvu, rétorickému a divadelnímu projevu. Všechny dovednosti, znalosti a zkušenosti, nejen ze života, ale i vysokoškolského studia nebo zaměstnáních, zúročil naplno v roce 2008, kdy založil Chocolate City Company, dnes myšlenku a životní směr. Byl to zároveň „základní kámen“ obecně prospěšné společnosti Ulice dětem, o. p. s., která následovala v roce 2013 a jejíž je ředitelem. Nejen svou práci, ale i volný čas a jakoukoliv myšlenku věnuje problematice: Vztah a vliv streetartových aktivit na vývoj a socializaci dětí a mládeže 21.století.

Vojtěch Gadži, dj (Black Dynasty Crew – DJ Saybon)  

Hraje z gramofonů ( Hip-Hop, Rap, R&B, Bounce, Soul, Funky, Acid Jazz, 90’s hits (black music), aj.) Desky si kupoval už v době Zlounů, takže to šlo všechno celkem rychle. Protože má o hodně starší sourozence a celkem hudebně nadanou rodinu, měl od mala dost velký přísun hudby a přístup k ní. Do toho přišlo MTV s “YO!RAP“ a tam našel to, co hledal. Než začal hrát jako DJ po partys, tak mu hodně pomohl tehdy docela známý Party DJ, člen a distributor BBaráku, DJ Kwé, (momentálně DJ Kwé už není  členem BBaráku,ale členem známého klubu Radost FX). Od té doby uběhlo 5 let a projel nespočet velkých párty a mejdanů. Více ZDE.

4C – Lenka „Méďa“ Nedvědilová

Tanci se věnuje od svých čtyř let a  prošla nejrůznějšími tanečními styly.   Od baletu, scénického tance, prvky gymnastiky, rock´n´ roll až k moderním tancům, disko dance, základy společenských a latinsko-amerických tanců a nyní převážně street dance styly a break dance. Od svých patnácti let se začala věnovat lektorské činnosti a  choreografii na vystoupení a soutěže. Učí tanci jak děti, tak i ty starší až po úplné dospěláky všech tanečních úrovní. V průběhu svého tanečního života získala zkušenosti s natáčením reklam, televizních či internetových spotů, účinkování ve video klipech známých zpěváků, vystupování na plesích a jiných slavnostních akcích. Její choreografie (ve které i tančila) Jamiroquai – Funky Odyssey dosáhla na titul mistra ČR v roce 2012. Už několik let spolupracuje se společností Chocolate City Company a vystupuje v rámci projektu ulice dětem. V roce 2013 založila novou taneční skupinu 4C.

4C – Eliška Rumlová, street dance

 Jako malá se věnovala baletu a postupem času se začala věnovat stylům street dance. V letech 2005 – 2009 se účastnila soutěží a mistrovství v rámci tanečních choreografiích v regionu Prahy, Středních Čech a následně mistrovství ČR. V taneční sezoně 2011/2012 dosáhla v rámci choreografie Jamiroquai – Funky Odyssey na 1 místo na mistrovství ČR – Beat Street. V roce 2012 vystupování se skupinou D4U na  festivalu Dance Live Expo (prezentace tanečních stylů). V průběhu života se věnovala i lektorské činnosti (výuka dětí  9-22 let). Má za sebou 5ti letou praxi v oblasti organizace a kompletního zajištění týdenních soustředění, tanečních akcích i akcích netanečního zaměření.

 

 

 

4C – Terezie Mašková, street dance 

Tanci se věnuje zhruba od svých 4 let, kdy začala s lidovými tanci. Od roku 1996 se věnuje moderní gymnastice a od roku 1998 modernímu tanci.  Od roku 2007 tančila v tanečním studiu D4U. Už několik let se pravidelně účastní soutěží jak krajské úrovně, tak i mistrovského typu a to i mistrovství Evropy a Světa (2009 Mistr ČR – produkce street formations – Ostrava, 2009  Vicemistr světa – IDO World championships – Kalisz, 2013 – Vicemistr ČR – Taneční skupina roku). Od roku 2013 je členkou nové taneční skupiny 4C a dále rozvíjí své taneční dovednosti nejen v rámci tréninků ale i na workshopech a jiných tanečních akcích.

 

 

Pentifull Crew  (Mike – Michal Belán a Zuba– Jan Zuščík) brake dance

Pentifull Crew lze považovat za raritu na české taneční scéně, jelikož se jedná o jedinou break dance skupinu, která společně pravidelně trénuje a vystupuje ve stejném složení již několik let. Skupinu tvoří 7 nadaných tanečníků s mnohaletou zkušeností. Každý z nich je specifický, společně se doplňují a dokáží připravit nezapomenutelnou show, kterou měli možnost předvést na mnoha společenských akcích charitativního, hudebního či sportovního druhu. Jako příklad uvádíme finále soutěže Superstar 2011, soutěž Miss ČR 2009, International Streetball Championship, vystoupení pro nadaci „Rakovina věc veřejná“.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jakub Rakovec, yoyo 

K yoyu jsem se dostal v průběhu studia 8. třídy základní školy a díky  rozmanitosti, originalitě a široké škále možností jak s yoyem pracovat jsem u něho zůstal až do dnes. Yoyovat jsem nepřestal ani na střední gastronomické škole. Po jejím dostudování jsem se okamžitě přestal zajímat o obor a začal se yoyu věnovat profesionálně. Yoyovat jsem začal ve 14 letech. Dnes je mi 21 let a u yoya stále zůstávám. Krásné na tom je, že ani přes tak radikální věkový rozdíl mě yoyo stále táhne tak jako toho čtrnáctiletého kluka uvnitř mě, který s yoyem před 7 lety začal.

 

 

 

 

 

Joongling People of C.C.C. , David Belza (Dejw), točení poi

Vyjma hře na zobcovou a příčnou flétnu jsem se od dětství věnoval hasičskému sportu, od patnácti let jako praktikant vedoucího, od osmnácti jako vedoucí mládeže sboru. Od šestnácti let můj život změnilo točení s POI (lidově s řetězy), čemuž se věnuji do současnosti. Za tu dobu jsem se zúčastnil několika prestižních vystoupení a vytrénoval jsem několik mladých lidí pod taktovkou Chocolate City Company. V současnosti se svou profesí věnuji neziskové organizaci Ulice dětem, o. p .s.. Účastním se pro ni dobrovolných, dobročinných a motivačně – vzdělávacích programů a jsem lektorem projektu „Pusťte nás do vašich škol“.

 

 

 

BBOY MaTeO – Martin Prokop, breake dance 

Od 6-11 pravidelně tréninky karate a bojových sportů. Od roku 2000 se intenzivně věnuji Capoeire – brazilské bojové umění spojené s tancem a hudbou. V roce 2009 jsem začal studovat Bboying, kterému se naplno věnuji. V profesním životě jsem manažer servisního oddělení v oblasti bankovní techniky a také se věnuji dětem ve smyslu výuky základu breakdance, Capoeiry a akrobacie. Během tréninku kladu důraz i na osobní morálku a píli, která mladistvým pomáhá i v běžném životě. Životní krédo: Život je hra, ale pouze na nás záleží jakými hráči chceme být.

 

 

 Miroslav Zeidler, flatland BMX freestyle 

Jezdec Flatland BMX Freestyle, je z Topolan u Olomouce. V roce 2005,  12.-13. února se zúčastnil „Cirkle cow“ již 6. Ročníku, kde reprezentoval Českou republiku krásným 17. místem v kategorii masters, 18. března 2005 byli u Chocně závody, kde skončil na 3.místě. Účastník semifinálových kol Československo má talent a reprezentant České republiky na oficiálních mezinárodních soutěžích.

 

 

 

 

 

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.