ZŠ a MŠ DOCTRINA radí rodičům: Nebojte se ptát!Pokračujeme v představování jednotlivých škol Rodiče vítáni. Tentokrát jsme se ptali, jak s rodiči spolupracuje soukromá základní a mateřská škola Doctrina v Liberci. Zástupci školy, pan ředitel Jiří Paclt společně s panem učitelem Martinem Turčíkem, který se ve škole zároveň věnuje otázkám rozvoje a marketingu, vystoupili na říjnové konferenci Rodiče vítáni.

Na konferenci představili Gradebook, neboli elektronickou žákovskou knížku, která slouží rodičům v komunikaci se školou. Zapisují se do ní nejen známky, ale také úkoly a další záznamy. Protože je online, mají rodiče prakticky nepřetržitý přístup k informacím o tom, jak se jejich dítěti ve škole vede.

Jak popisují svou školu jednou větou? Nadstandard je u nás normou!

O výhodách a případných úskalích žákovské knížky ve formě webového nástroje můžete přemýšlet nad následujícím záznamem jejich vystoupení na konferenci Rodiče vítáni.


Jiří Paclt a Martin Turčík : Gradebook = komunikující škola 

Co by poradili ostatním školám ve vztahu k rodičů: „Buďte aktivní, nic nepovažujte za samozřejmé.“

Co by poradili rodičům ve vztahu ke škole: „Nebojte se ptát!“

Jiří Paclt je ředitel soukromé základní školy Doctrina v Liberci, dříve městské základní školy Na Perštýně. Škola aktivně vytváří podmínky pro přirozenou a přátelskou komunikaci mezi dětmi, učiteli a rodiči, významnou roli při vzájemné informovanosti hraje webový portál Gradebook. Škola podporuje moderní metody výuky a funguje jako školící centrum činnostního učení. Aktivně se podílíme na rozvoji mezinárodního projektu CTY – péče o talentované děti.

Martin Turčík je učitel a manažer rozvoje na základní škole Doctrina. Od prvního náčrtu až po poslední aktualizaci vytvořil informační a komunikační portál Gradebook, který již na několika školách zcela nahradil papírovou žákovskou knížku.

Profil školy v databázi včetně kritérií, která škola splňuje, najdete ZDE.

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
Gradebook – elektronická žákovská knížka | ZŠ a MŠ Dolní Žandov
8. 1. 2014 22:59

[…] Dnes odpoledne se zúčastnili pedagogové naší školy semináře na téma využití systému GRADEBOOK. Seminář vedl tvůrce Gradebooku Mgr. M. Turčík, pedagog z liberecké soukromé základní školy Doctrina.  Představení elektronické žákovské knížky Mgr. M. Turčíkem můžete zhlédnout zde. […]Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.