Rodičák č.6: Co všechno děti dokáží, když je umíme motivovatPoslední letošník Rodičák se věnuje tomu, že motivovat děti k učení a k zájmu o své okolí je vlastně jednoduché. Stačí jim dát prostor. Možnost vyjádřit se a důvěru, že něco samy dovedou vytvořit.


Olga Shirobokova1„Oslovili mě z mé rodné školy, jestli bych u příležitosti oslav výročí natočila video pozdrav o tom, za co jsem jí vděčná. Zkoušeli jste se nad tím někdy zamyslet? Škola mi dala samozřejmě nějaký teoretický základ, ale co si z ní hlavně pamatuji, jsou přátelské vztahy se staršími kamarády, kteří pak byli mými učiteli, pamatuji si týmovou práci, a když jsme měli možnost převzít nějakou iniciativu, něco podniknout a někomu pomoct. To mě ovlivnilo v životě nejvíc.“ Olga Shirobokova,
Ashoka ČR.


Čtěte k tématu

  • Proč děti přicházejí o radost z učení:  Psycholožka Jana Nováčková hovoří o tom, že škola děti přestává bavit už po šesti týdnech v první třídě. Jak k tomu dochází? Podívejte se na video.
  • Pusťte nás do vaší školy!: Dokáží zaujmout teenagery i ředitele škol. Jak také může vypadat tělocvik.
  • Učíme se příběhy: „Nic mi nedalo tolik jako dětská tvořivost,“ říká Šárka Hrouzková, malířka a výtvarná pedagožka. Jejím příběhem (a 24 dalšími) se můžete inspirovat ZDE.

Rodiče vítáni (novinky)

  • Brašna pro rodiče: Máte doma budoucího prvňáčka a nevíte, která škola je pro něj nejlepší? Chcete se zorientovat v tom, co se ve škole děje a jak se jako rodič můžete účastnit školního života? Přihlaste se na seminář Jak vybrat školu pro své dítě, který se bude konat 17. 1. 2014 od 16.00 – 20.00 v Praze. Pro více informací kontaktujte Miroslava Hřebeckého na: miroslav.hrebecky@eduin.cz.

  • Děti obnoví letní kino a oživí nemocniční park: Podívejte se, jaké jsou letošní projekty Extra třídy.

Inspirace, rady a diskuse

  • EduFórum: Proč si někteří rodiče založí vlastní školu a jak to vypadá, když se studenti aktivně podílejí na chodu školy, se dozvíte v záznamech z listopadového EduFóra pro rodiče. 

  • Děti potřebují vidět výsledky své práce: Jsou místa, kde samospráva spolupracuje se školami a školáky a ti mohou komentovat třeba chystanou výstavbu bazénu v obci. Co všechno děti dokáží, se dozvíte ze záznamů konference Propojme se!

  • Badatelna: I fyzika může děti bavit, přesvědčí vás série naučných a zábavných videí. Jejich tvůrci z Úžasného divadla fyziky získali cenu Veřejnosti v prvním ročníku ceny Eduína pro inovace ve vzdělávání.

 V pdf formátu si Rodičák můžete stáhnout ZDE.

Potěšte své blízké a nadělte jim pod stromeček Rodičák. Je zdarma a potěší :). Vepište jejich emailovou adresu vpravo na stránce do okénka „newsletter pro rodiče“ a nezapomeňte jim o tom dát vědět! Od Nového roku jim pak bude Rodičák chodit rovnou do emailové schránky. Přejeme krásné svátky!

DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.