Rodičák č. 7: Kam dáme toho našeho prvňáčka?me„Pro školní učení u malých dětí nejsou tolik rozhodující bohaté vědomosti a didaktická kvalita učitele, ale spíš „mateřský“ přístup a vztah, který s ním dítě naváže, to, jak se ve třídě cítí bezpečné a spokojené, jak je učení baví, jak mu jde a jak je úspěšné. Není pravda, že všichni učitelé učí stejně kvalitně. Rozdíly mezi nimi jsou obrovské. Část rozdílů je ovšem dána subjektivním pohledem dítěte a jeho rodičů – pro jedno dítě je paní učitelka kvalitní, zatímco pro druhé stejná učitelka nikoli.“ PhDr. Václav Mertin

 

Čtěte k tématu

  • Byli jste u zápisu, ale nejste si jisti, zda jste vybrali dobrou školu?: Poslechněte si, co radí Miroslav Hřebecký v pořadu Studio 6 nebo si přečtěte článek kolegyně, která teď řešila stejnou otázku.
  • Proč učitelé tak těžko snášejí, když rodiče říkají, co chtějí? To je otázka, na kterou hledal odpověď Tomáš Feřtek na různých debatách rodičů se zástupci škol a obcí.  

  • Začal boj za zdravější kuchyni ve školních jídelnách. Jeho průběh a aktivity iniciativy Skutečně zdravá škola popisuje článek Odvážná kuchařka, který vyšel v časopise Respekt.

  • Jaká jsou kritéria pro rozřazování dětí do prvních tříd a výběr učitele, se dozvíte v naší Poradně. Odpovídá PhDr. Václav Mertin a zástupci škol.

Rodiče vítáni (novinky)

Inspirace, rady a diskuse

  • Už jste byli v GUD? Galerie umění pro děti (GUD) je první galerie, která dětem umožňuje aktivně a kreativně poznávat svět umění. https://www.galeriegud.cz.

  • S mobilní aplikací za poklady Veltrus. Geolokační a edukační hra, která se umístila v nominacích na cenu Eduína 2013 za inovace ve vzdělávání, zaujme děti i dospělé.
  • Místa paměti národa: S většími dětmi se můžete pomocí aplikace Paměť národa v mobilu vydat za historickými událostmi místa, kde žijete. I Paměť národa v mobilu získala ocenění v ceně Eduína 2013.

Rodičák si také můžete stáhnout v pdf formátu: ZDE. Přihlaste se vpravo nahoře k jeho odběru a příští číslo Vám pošleme přímo do e-mailové schránky.

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.