Rodičák č.8: Co to je svobodné vzděláváníTS-web-620x360


„Možná nám v tom výběru šlo o vystihnutí obou pólů, tradičně přísného i alternativního. Vzpomínám si, že i v nabídce škol se tehdy vyskytovaly formulace „Tradiční, přísná výchova“. Mnoho rodičů na to slyšelo (a slyší i dnes) a nás lákalo zmapovat tyhle dva póly ve školství,“
popisuje v rozhovoru pro EDUin režisér Tomáš Škrdlant, jak probíhalo natáčení dokumentu Škola demokracie?, který Vám nabízíme ke zhlédnutí. Podívejte se, jak vypadalo školní prostředí před 17 lety. Změnilo se něco?

Čtěte k tématu

Rodiče vítáni (novinky)

Inspirace, rady a diskuse

  • 1. kulatý stůl rodičovských iniciativ se koná už 27. února. Budou se diskutovat možnosti spolupráce při prosazování zájmů dětí se specifickými vzdělávacími potřebami.

  • Setkání příznivců svobodného vzdělávání. 2. března se v Rodinném klubu Pohoda můžete seznámit s příznivci svobodného vzdělávání.

  • Hustej internet. Lenka Eckertová a Lucie Seifertová ukazují zábavnou formou, jak se vyhnout nástrahám na internetu. Komiks, který pobaví a poučí nejen děti, ale i dospělé.

  • Poslední číslo časopisu Montessori pro rodinu zdarma. Příště už bude zpoplatněno, stáhněte si ZDE.
  • Nechte děti dělat nebezpečné věci. Nejlepší hračkou pro dítě je nůž, radí rodičům Gever Tulley, zakladatel Školy všeumělů. Podívejte se na video.
  • Rodinné výtvarné dílny v DOX. Podívejte se jaké zajímavé dílny chystají v Centru současného umění DOX k jednotlivým výstavám v průběhu března. Jsou vhodné pro celou rodinu.

Rodičák si také můžete stáhnout v pdf formátu: ZDE. Přihlaste se vpravo nahoře k jeho odběru a příští číslo Vám pošleme přímo do e-mailové schránky.

 

 

 

 

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.