Rodičák č. 9: Je to nadlidský úkol prosadit zdravější kuchyni ve školních jídelnách?margit-foto1„Méně cukru a více ovoce — Chceme omezit slazení. Spotřební koš sice nenutí děti jíst cukr, ale jeho uvedení v požadovaných kategoriích vede ke zbytečnému a nadměrnému slazení. Například nevidíme důvod, proč by se měly dětem podávat doslazované nápoje,“ vysvětluje Margit Slimáková, dietoložka a poradkyně pro zdravé stravování, o co jde iniciativě Skutečně zdravá škola.

Čtěte nejen k tématu

  • Dobří učitelé existují. Podívejte se na filmové portréty skvělých pedagogů, výjimečných osobností, které vědí, jak je důležité mít dobrý vztah ke škole a k učení. Nejoblíbenějšímu kantorovi zahrají Chinaski.

  • Proč bijeme děti? To se pokusil zjistit dokumentarista Tomáš Škrdlant ve svém novém filmu BÍT a NEBÍT, který se vysílá 6. 4. ve 20.00 na ČT2. Co si o fyzických trestech myslí psycholog Václav Mertin, si přečtěte v nové Poradně.

  • Nové technologie nejsou úplně ideální pro rozvoj myšlení. Říká neurolog Martin J. Stránský.

Rodiče vítáni (novinky)

  • Co nového v extra třídách? Vznikne šest filmových dokumentů o projektech, které pro svoji komunitu vytvářejí děti z druhého stupně základních škol zapojené do programu Extra třída. Než je natočíme, můžete se podívat na jejich projektové nástěnky, kde mapují své pokroky.

  • Jsou školy, kde to s rodiči umí. Jednou takovou je ZŠ Kunovice U Pálenice, podívejte se více.

Inspirace, rady a diskuse

 

Rodičák si také můžete stáhnout v pdf formátu: ZDE. Přihlaste se vpravo nahoře k jeho odběru a příští číslo Vám pošleme přímo do e-mailové schránky.

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.