Bití není podle zákona přípustné. Jen dětí a psů se to tak úplně netýká, říká Tomáš Škrdlant.Fyzické tresty mají u nás stále velké zastání. Byť už se ve školách nepraktikují jako výchovný prostředek, nezřídka slýcháme, že by to vlastně nebylo od věci trochu ty nezvedené fracky srovnat, vždyť si to stejně zaslouží. Jinak nebudou mít učitelé u dnešních dětí žádnou autoritu.

Jaká je hranice mezi bitím a týráním? Ptá se v rozhovoru pro Českou televizi producentka filmu Bít a Nebít Veronika Korčáková Sobková. Kdo ve filmu vystupuje a s jakým záměrem film o fyzických trestech natáčel, vysvětluje dokumentarista Tomáš Škrdlant. Podívejte se na záznam pořadu:

Celý téměř hodinový dokument byl uveden 6. 4. v Českou televizí. Můžete se na něj podívat v archivu ČT ZDE.

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Vti
Vti
9. 4. 2014 11:57

Uff!! To trvdé Y v nadpise byla jen upoutávka, naštěstí,-)) Ale pořad zajímavý, zejména pro mou starší generaci, která tak byla vychovávána a je-li třeba rychlé účinné reakce, nejde daleko…. Děkuji:)Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.