Letní škola životaNa jaký tábor se vaše děti letos chystají? Skautský, divadelní nebo snad šachový? Vybraly si ho samy? A je to poprvé, co budou víc než týden bez vás? Jaké máte pocity? Přemýšlíte, jaké se vám vrátí? Anebo jste hlavně rádi, že budou někde, kde dostanou třikrát denně najíst a někdo se o ně postará?

Není sporu, že letní tábory jsou pro většinu pracujících rodičů spásným řešením. Dva měsíce volna má v létě jen málokdo a děti je potřeba někam „upíchnout“. Zvlášť když není v záloze babička nebo děda, kteří by s prázdninovým provozem mohli pomoct. Letní tábory však dnes nabízejí mnohem víc, než jen náhradní řešení. A nejde o to, že tam děti absolvují intenzivní kurz angličtiny nebo lukostřelby.

Pro většinu rodičů je tábor volnočasová záležitost, kde si děti budou hlavně hrát a užívat prázdnin. Vylítají se s kamarády na čerstvém vzduchu a v nejlepším případě se naučí jezdit na koni, chytat ryby nebo určovat sever podle lišejníku. Důležité věci potřebné k životu se přece učí ve škole.

Tahle představa už ale přestává platit. Právě mimo školu získávají děti spoustu dovedností, které je každá škola nenaučí. Třeba vymyslet strategii pro vítězství v táborové hře, využít silných stránek celého družstva, vzájemně se motivovat a podpořit. A to se dnes na pracovním trhu cení. Takže až se vám děti vrátí opálené, nadšené a s batohem špinavého prádla, zajímejte se nejen o to, co zažily. Zkuste vidět a ocenit i to, co se naučily pro život. Je to nejméně tak důležité jako známky ve škole.

napsáno pro časopis S dětmi v Praze

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.