Tisková zpráva: Přicházejí Vši ve škole, pořad o tom, co by bylo dobré změnit i ve vaší školeEDUin ve spolupráci se Stream.cz odstartoval první epizodou seriál pro rodiče i učitele o tom, co by bylo možné dělat ve škole lépe.

Praha 4. září – První epizoda seriálu Vši ve škole se jmenuje Červená je barva moje a zabývá se tím, jak opravovat dětem písemky tak, aby je to neotrávilo a motivovalo k další práci.  Smyslem pořadu je učit rodiče lépe rozumět tomu, co se ve škole děje, a učitelům nabídnout inspiraci k drobným a užitečným změnám v jejich práci. K vysílání je připraveno prvních deset epizod. Pořadem provázejí učitelé Vítek Březka a Ivana Málková. Nová epizoda je ke zhlédnutí každý čtvrtek na Stream.cz.

Pořad Vši ve škole je postaven na krátkých čtyřminutových epizodách, kdy se každá z nich věnuje jednomu jasně vymezenému tématu a nabízí návod, co lze ve škole a při vyučování zlepšit a jak to udělat.  První epizody se věnují například tomu, zda je ještě užitečné používat ve výuce diktát (Diktát. Co to je?), proč je důležité vytvořit ve škole prostředí, kde se za chybu netrestá (Udělal jsi chybu? Výborně!), nebo jak se mají učitelé a rodiče domlouvat (Zítra si přineste bramboru).

Pořad vznikl za dramaturgického vedení a spolupráce Stream.cz (šéfproducent Lukáš Záhoř), pořadem provázejí jako moderátoři učitelé Vítek Březka a Ivana Málková, režisérem a kameramanem je Jiří Novotný, scénáře připravil tým: Tomáš Feřtek, Tamara Kováčová, Vítek Březka.

První epizoda byla zveřejněna dnes, 4. září. Zhlédnout ji můžete ZDE, další každý čtvrtek na Stream.cz.

Tomáš Feřtek, scenárista pořadu, řekl: „Spolupráce se Stream.cz nás potěšila rychlostí a invenčností. Formát kratičkých epizod s jedním tématem a jasným poselstvím, co konkrétního se dá ve škole změnit, nám připadá pro oslovení rodičovské i učitelské veřejnosti ideální. Krátké, jasné, rychlé sdělení. Jako moderátory jsme vybrali zkušené učitele, kteří umí poradit ze své praxe.“

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.