Poradna: Může mít dítě ve 3. třídě 6 učitelů?Dotaz: Je nějak stanoven maximální počet učitelů učících v jedné třídě na prvním stupni. Konkrétně má dcera nastoupila do 3. třídy a s novým rozvrhem jsme se dozvěděli, že je bude v průběhu týdne učit 6 učitelů. S touto situací jako rodiče nesouhlasíme, ale nevíme, zda se s tím dá něco dělat, pokud ředitelství nehodlá tuto situaci měnit.

Odpověď:

Žádný právní předpis nestanoví maximální počet učitelů učících v jedné třídě na prvním stupni základní školy. Personální zabezpečení výuky na prvním stupni základní školy určuje ředitel školy.

Rodiče mohou jednat s ředitelem o vzniklé situaci a použít k tomuto účelu školskou radu, která je určena k tomu, aby se i rodiče žáků základní školy podíleli na správě školy (§ 167 a 168 školského zákona).

Logicky až po vyčerpání možností, které dává jednání s ředitelem, se lze obrátit na Českou školní inspekci s podnětem nebo stížností (§ 174 odst. 5 školského zákona).

Právní předpis:

zákon č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), v platném znění.

Na dotaz odpovídala PhDr. Mgr. Monika Puškinová, Ph. D., Řízení školy

Poradnu Rodiče vítáni otevíráme ve spolupráci s časopisem Řízení školy a aplikací Magistr určenou pro ředitele škol.

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.