Co se dělo na konferenci Rodiče vítáni v Brně? Díl 2.Pudívejte se na další videozáznamy z konference Rodiče vítáni, která se letos konala 5. listopadu v Otevřené zahradě v Brně. Tematicky se věnovala tomu, jak podnítit a rozvíjet spolupráci rodiny a školy. První díl se záznamy vystoupení na konferenci najdete ZDE

konfmCelý program konference si můžete prohlédnout ZDE.

Medailonky jednotlivých řečníků, kteří na konferenci vystoupili, najdete ZDE.

Fotogalerii najdete TADY.

 

O elektronickém portfoliu Co umím, které shromažďuje důkazy o tom, co dítě dokázalo ve škole i mimo ni, na konferenci promluvil Mirek Hřebecký (EDUin). Aplikaci Co umím můžete vyzkoušet ZDE.

 

Koncept třídních schůzek pro prarodiče, jak se osvědčil na Gymnáziu Jana Palacha v Praze, na konferenci osvětlil ředitel gymnázia Michal Musil. Jeho vystoupení získalo u obecenstva velký ohlas, podívejte se, o čem mluvil.

 

Jolana Říhová představila Školní zahrady jako prostor společné proměny. Program Zahrada hrou podporuje proměny školních zahrad v inspirativní prostředí pro děti, které pomáhá rozvíjet jejich schopnosti a dovednosti. Projekty jsou realizovány se zapojením dětí, učitelů a rodičů a ve spolupráci s odborníky. Součástí podpory je také tematický portál s metodikou: www.promenyproskoly.cz. Loni získala Nadace Proměny za tento program ocenění odborné poroty i veřejnosti v ceně za inovace ve vzdělávání EDUína 2013. Přečtěte si rozhovor.

 

Prezentační část konference před obědem zakončili Mojmír Poláček a studenti z Gymnázia a Základní umělecké školy Pavla Křížkovského z Brna – Komína opravdu krásným vystoupením. Podívejte se sami:

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.