ZŠ Nový svět Opava – Děti by u nás zrušily prázdninyPrvní letošní školou, která by se vám ráda představila, je Montessori základní škola Nový svět Opava. 

(c) Nina Pavelková, https://www.zsnovysvet.cz
(c) Nina Pavelková, https://www.zsnovysvet.cz

Jak spolupracují s rodiči?

„Úzká spolupráce s rodiči je jedním z pilířů Montessori pedagogiky na základní škole. Rodiče mají možnost kdykoliv (po předchozí domluvě) navštívit výuku,“ říká Hana Kroupová, zástupkyně ředitelky.

Velmi velký důraz kladou na to, aby byli rodiče informováni o tom, co se děje ve škole. Naplňují v tomto směru hned dvě dobrovolná kritéria: kurikulární odpoledne a vzdělávací semináře pro rodiče: „Pořádáme pro ně kurikulární odpoledne nebo jim poskytujeme individuální konzultace týkající se metod výuky. Pravidelně se uskutečňují tzv. „schůzky ve třech“, na nichž se rodič, dítě a pedagog scházejí nad portfoliem prací dítěte, vyhodnocují pokroky a hledají cestu k dosažení co nejlepších výsledků při zachování maximální spokojenosti dítěte. Samozřejmostí jsou týdenní plány zasílané emailem,“ popisuje aktivity školy Hana Kroupová.

Mnozí rodiče se podle jejích slov také podílejí na výrobě pomůcek či se jinak aktivně zapojují do chodu školy (besedy, pomoc při zajišťování mimoškolních akcí, doprovod).

Oboustranný respektující přístup je u nich základem pro smysluplnou komunikaci mezi rodiči a školou. „Stále si uvědomujeme, že našim společným cílem je podpora a rozvoj dětí, které nám byly svěřeny,“ dodává.

Protože „nad zlato dražší klenot je dítě, ale nad sklo křehčí.“ (Jan Amos Komenský)

Profil školy v databázi včetně kritérií, která škola splňuje, najdete ZDE

 

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.