Extra konference: konference programu Extra třídaVe středu 25.3. proběhne první konference programu Extra třída, na které se představí zástupci několika projektů realizovaných v předchozích ročnících. Konference je určena především školám zapojeným do programu Extra třída a chce nabídnout dětem i jejich učitelům prostor pro sdílení zkušeností a informací. Součástí programu bude několik tematických workshopů.

Program konference:

9,30 – 10,00:         Registrace

10,00 – 10,15:       Úvodní slovo
                            Zdeněk Slejška (EDUin)
                            Martina Šilhánová (Nadační fond Tesco)

10,15 – 12,00:       Prezentace vybraných loňských projektů
Diskuse s žáky a patrony z loňské výzvy

  • Tenkrát na západě (ZŠ Dolní Žandov)

 

  • Deblínsko hrou … znáte to tady? (ZŠ Deblín)

 

  • Výstava „Návraty“ (ZŠ Frýdlant)

 

 • Pididílny s pidilidmi (ZŠ Zahradní, Chomutov)

 •  Odpočinek a sluneční čas (Církevní ZŠ a MŠ Archa, Petroupim)

 • S úsměvem jde všechno líp (ZŠ Opočno)

 

12,00 – 13,00:       Přestávka, občerstvení

13,00 – 15,00:       Blok seminářů

   • Kamera … zvuk … AKCE!
    Katka Jonášová, Stanislav Adámek

    Zdálo se vám někdy o tom, že chcete být filmařem? Chcete umět efektně zdokumentovat průběh vaší akce nebo projektu? Naučíme vás to! Stačí vám rodinný foťák, chytrý telefon nebo tablet a trocha fantazie. Promítneme si ukázku zajímavých filmových počinů, dozvíte se, jak rychle vytvořit scénář. A hlavně: zapneme kameru, zvuk a budeme točit. Nakonec to všechno postříháme a vytvoříme Extratřídový spot. 
    Workshop s vámi prožijí: Kateřina Jonášová a Stanislav Adámek, tvůrci projektu Učíme se příběhy a reportáží Jsme extra třída.

   • Blog, fotoblog a tweet aneb co může lidi zajímat na Extra třídě
    Tomáš Feřtek

    Dvouhodinová dílna, kdy se na projekty Extra tříd naučíme dívat novinářským okem a odhadnout, co může lidi na naší práci zajímat a jak jim sdělit, proč je to důležité. Kdo bude chtít, zkusí si napsat kratičký blog nebo tweet o tom, co se v jeho projektu děje nového, a ukážeme si, kde si můžete založit šikovný fotoblog.

   • Jak zaujmout média
    Petr Závozda

    Workshop zaměřený na praktické rady a tipy, jak komunikovat s novináři. Dozvíte se, co média zajímá, jaké informace využijí a jakým způsobem jim můžete představit vaše projekty. Rovněž se dozvíte, co by měla obsahovat tisková zpráva, aby neskončila v koši. Pochopíte, jaké jsou rozdíly mezi zajímavou a nezajímavou tiskovou zprávou, jakých chyb se při psaní vyvarovat a naopak, čím zaujmout.

   • Jak získat úředníky pro naši věc
    Petra Skalická, Veronika Endrštová

    Zdá se vám, že úředníci neprojevují dostatečný zájem o dění ve vaší obci nebo o její vzhled? Ostýcháte se oslovit starostu nebo místní zastupitele, aby podpořili váš projekt? Napadlo vás, že by vedení obce mohlo být spojencem pro uskutečnění vašich nápadů? Nabízíme vám workshop o komunikaci a spolupráci se zástupci místní samosprávy. Promyslíme společně, jak úředníky zaujmout a co nejlépe jim sdělit, čeho a jak chceme dosáhnout a v čem je výhodná spolupráce. Zajímají nás i vaše zkušenosti a konkrétní situace, které řešíte.

   • Fundraising v pěti bodech
    Madla Špačková

    Chybí vám k realizaci vašeho skvělého nápadu peníze? Nebo spíš židličky, něco na zub či prostory, kde se akce bude pořádat? Pokud vás zajímá, jak sehnat peníze nebo konkrétní věci na váš projekt, tak si s námi přijďte povídat o fundraisingu. Fundraising není jen o penězích a může vám pomoct uskutečnit váš nápad! Budeme mluvit o tom, koho a jak je možné oslovit, co je důležité, abyste zaujali a získali pro svůj nápad stejně nadšené dárce a na co je dobré si dát pozor.

Bez-názvu-5

 

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.