Extra třída na kutnohorském náměstíKutná Hora je nejen městem vyhledávaným zahraničními i českými turisty, ale také městem, které je zapojeno do dvou programů EDUin – již dva roky do projektu Města vzdělávání (ZDE) a prostřednictvím jedné ze základních škol také do projektu Extra třída (ZDE). Tento program motivuje žáky 7. až 9. tříd k aktivitám, které se snaží zkvalitnit život v obci, kde se nachází jejich škola. Projekty běží již třetím rokem díky podpoře Nadačního fondu Tesco. 

Kutnohorští deváťáci ze ZŠ T.G. Masaryka se rozhodli v rámci projektu Extra třída vytvořit deskovou hru pro děti i dospělé, kteří si chtějí zopakovat vědomosti o Kutné Hoře nebo se o městě dozvědět něco nového. Hru nazvali Křížem krážem Kutnou Horou. Jejich projektovou nástěnku, která podrobně mapuje práci na hře a celém projektu, si můžete prohlédnout ZDE.

17396011986_f8201eed03_m
Fotogalerii ze slavnostního odpoledne najdete ZDE.

V úterý 5. května 2015 proběhl na Palackého náměstí v Kutné Hoře křest této nové deskové hry. Žáci Extra třídy celou akci velmi dobře připravili. Výběr místa byl ideální, doprovodný program byl zajímavý, mezi pozvanými hosty, kteří krátce před publikem vystoupili, byl i starosta Kutné Hory a paní ředitelka ZŠ. Žáci připravili akční soutěž hry Křížem krážem Kutnou Horou, kterou soutěžící hráli přímo u lavic umístěných na náměstí. Nechybělo ani losování o věcné ceny, samozřejmě cenou byla desková hra.

Celý křest, který oživil kutnohorské náměstí, byl doplněn koncertem zpěváků Michala Smrkovského a Petra Štolby a vystoupením mažoretek Scarlett a skupiny KTM-twirl team Kutná Hora. Fotogalerii ze slavnostního odpoledne najdete ZDE.

Díky výborné přípravě ze strany pořádající třídy i díky pěknému počasí přilákala akce velký počet diváků. Průběh křtu natáčela České televize. Reportáž z této akce vysílalo na své stanici Déčko ve svých Zprávičkách. (Záznam reportáže najdete pod datem 6. 5., od 2. minuty ZDE).

Velkým úspěchem žáků základní školy T. G. Masaryka je také zájem, který o deskovou hru projevilo kutnohorské Informační centrum. To chce zakoupit ke hře licenci a v příštím roce také podpořit její anglickou mutaci.

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.