Extra třída: Usměj se a všechno půjde líp



Studenti znojemského gymnázia svým projektem realizovaným v rámci programu Extra třída rozdávali radost a úsměvy ve svém okolí.

Rozesmát Znojmo! To si dali za svůj cíl studenti 4. A. znojemského Gymnázia Dr. Karla Polesného. Obyvatelé Znojma tak mohli v minulých dnech potkávat v ulicích skupinky studentů vybízející k zastavení. Gymnazisté lidem nabízeli vlastnoručně upečené perníčky ve tvaru smajlíků. Tato akce byla součástí projektu Usměj se Znojmo!, který gymnazisté realizují v rámci třetího ročníku programu Extra třída a na nějž získali od Nadačního fondu Tesco finanční podporu přes 25 000 Kč. Jako oslavu a zakončení svého projektu, který se prolínal i do dalších oblastí v životě Znojma, uspořádají studenti tuto středu 27. května 2015 grilovací párty pro všechny děti zapojené do projektu.

Znojmo, usměj se!

Každé město je hezčí, když v něm mají lidé dobrou náladu. Proto se studenti kvarty znojemského Gymnázia Dr. Karla Polesného rozhodli rozdávat úsměvy obyvatelům města, ve kterém žijí. V rámci svého projektu gymnazisté spolupracovali s dětmi z MŠ, ZŠ a Praktické školy Znojmo. Spolu s nimi uskutečnili mnoho různorodých aktivit, kupříkladu podnikli výlet do Prahy, uspořádali divadelně hudební večer nebo se podíleli na osázení Zahrádky pro Znojmo. Společně rovněž napekli perníčky ve tvaru smajlíků a během Usměvavého dne je rozdávali v ulicích. „Během jednoho dne jsme rozdali přes šest set perníčků,“ uvádí za skupinu studentů Adéla Bednaříková ze 4. A znojemského gymnázia a dodává: „Naším cílem bylo spojit síly a zároveň šířit mezi lidmi, že i ten nejvytíženější člověk má čas se usmát a vidět na světě to hezké.“

Vyvrcholením projektu pak bude závěrečná grilovací party, kterou studenti připravili na středu 27. května 2015 od 16 hodin v okolí znojemských hradeb. Kromě toho, že si účastníci připomenou, co společně zažili, vytvoří zde i dva obrazy, které pak na škole a internátě praktické školy budou symbolizovat započatou spolupráci. Už během prvních návštěv internátu se totiž domluvili na dalších společných aktivitách pro příští školní rok. O tom, co vše projekt dětem přinesl, svědčí i jejich vyjádření. „Překvapilo nás, jak i malá, ale přesto důležitá věc, kterou je úsměv, dokáže spoustu lidí motivovat a upřímně potěšit,“ shrnuje za všechny Kamila Šoltésová ze znojemského gymnázia.

[nggallery id=38]

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlaste



Vyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.