Extra třída: Elektronická mapa VarnsdorfuPřes dvacet žáků varnsdorfské školy se zapojilo do programu Extra třídy, aby své město a jeho okolí představili širší veřejnosti a přilákali je k návštěvám svého regionu. Projektovou nástěnku třídy si můžete prohlédnout ZDE.

Po řadu měsíců pracovalo celkem dvacet čtyři žáků 8. ročníku Základní školy Varnsdorf náměstí E. Beneše na projektu, který si dal za cíl zmapovat zajímavá místa v okolí Varnsdorfu a představit je prostřednictvím elektronické mapy široké veřejnosti. Osmáci elektronickou mapu Varnsdorfska představí v úterý 26. května 2015 od 14:00 hod. v budově školy. Jedná se o projekt, který žáci realizují v rámci třetího ročníku programu Extra třída. Z Nadačního fondu Tesco získali osmáci na svůj projekt částku 30 000 Kč.

Šluknovsko představuje nejsevernější výběžek Čech s rozmanitou přírodou a neobvyklými turistickými místy. Osmáci z varnsdorfské ZŠ náměstí E. Beneše se rozhodli, že vytvoří elektronickou mapu zajímavých míst v okolí Varnsdorfu, aby lidem ukázali, že se jedná o místo s krásnou přírodou a památkami a že stojí zato ho navštívit. Na elektronické mapě, která bude vystavena na webu jejich školy, se tak zájemci dozvědí plno informací o místech, jako jsou bývalý císařský park, rozhledna Špičák, vyhlídková věž Hrádek, přírodní rezervace a mlýn Světlík či památník Švédská mohyla. Na mapu realizátoři projektu zahrnuli na základě doporučení učitelky německého jazyka i některá místa z okolí Varnsdorfu na německé straně, kupříkladu zámek Hainewalde či malá farma Lamahof v Seifhennersdorfu.

Ilustra-ní obrázek_Osma na cest-

Díky realizaci elektronické mapy se žáci naučili nové dovednosti a rovněž se dozvěděli mnoho zajímavého z místa, kde sami žijí. „Své okolí jsem doposud ani moc neznala a díky tomuto projektu jsem poznala zajímavá místa“, potvrzuje jedna z realizátorek Petra Ivaničová a její spolužačka Daniela Müllerová ji doplňuje: „Ve Varnsdorfu a jeho okolí jsou památky, o kterých jsem do výletu sama nevěděla.“ Během realizace museli osmáci naplánovat a uspořádat několik výletů, vyhledávat informace k vytipovaným místům a rovněž se naučit pracovat se speciálními programy na počítači. Společnou práci pak oceňuje i patronka projektu, Kateřina Vaňková, učitelka varnsdorfské základní školy: „Děti se naučily všímat si svého okolí a také, jak své poznatky předávat ostatním. Projekt třídu stmelil a ukázal jim, že společně mohou dokázat zajímavé věci.“

Elektronická mapa zajímavých míst v okolí Varnsdorfu bude k dispozici na www.zs-namesti.eu.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.