Podívejte se, kdo získal cenu Gratias TibiVčera byli v pražském kině Lucerna slavnostně vyhlášeni laureáti ceny Gratias Tibi pro mladé lidi do 30 let, kteří pozitivně ovlivňují život ve společnosti. Z 233 nominovaných projektů z celé České republiky zvítězilo dobrovolnictví v hospicu, umělecká skupina, která aktivně vstupuje do veřejného prostoru a přispívá tak k budování místní komunity, a dobročinná pomoc konkrétním cílovým skupinám.

Fotogalerii z předávání cen si můžete prohlédnout ZDE.

 

Laureáti si z rukou významných osobností společenského a kulturního života převzali jako hlavní cenu studijní cestu do Norska a Štrasburku od Norského velvyslanectví v Praze a Poslaneckého klubu ELS a také finanční odměnu na další rozvoj svých projektů.

Cenu Gratias Tibi 2015 vyhrály tyto projekty:

  1. Kategorie základní školy: Hospic, ZŠ Brno, Jasanová

Dlouhodobá a volnočasová aktivita dětí, která se zaměřuje na citlivé téma smrti. Důležitým prvkem projektu je sdílení zkušeností a pocitů dětí ze setkání s umírajícími.

  1. Kategorie střední školy: umělecká skupina Směj se, Ústí nad Labem  

laureatky_kategorie_SS_foto_Josef_RabaraCílem skupiny je změna atmosféry ve městě, jeho oživení a budování místní komunity. Směj se je aktivní ve veřejném prostoru a po městě již uskutečnilo různé instalace. Ve svých projektech skupina dokumentuje a fotografuje obyvatele města. K obrázkům pak připisuje jejich přání a vystavuje je na své facebookové stránce.

  1. Kategorie do 30 let: Studentská nezisková organizace Mise naděje, Brno

Projekt je fungující platformou, která sdružuje dobrovolníky z řad vysokoškolských studentů, kteří chtějí pomáhat lidem, jako jsou bezdomovci nebo nemocné a opuštěné děti.

Myslím, že není přehnané označit mladé lidi, kteří stojí za jednotlivými nominovanými projekty, za naději do budoucna. V řadě případů jednali s místními zastupiteli a předpokládám, že si uvědomili, že některé věci by mohli nejlépe ovlivnit, pokud by sami byli přímo členy obecních nebo městských zastupitelstev. Věřím, že někteří z nich se právě díky této zkušenosti rozhodnou do politiky vstoupit. A mladé lidi v politice Česká republika rozhodně potřebuje,“ říká Karel Strachota, ředitel vzdělávacího programu Jeden svět na školách společnosti Člověk v tísni.

 —

Cenu Gratias Tibi vyhlašuje společnost Člověk v tísni, vzdělávací program Jeden svět na školách. Partnery ceny jsou: Fond Otakara Motejla, EDUin, Nadace Via, Česká rada dětí a mládeže, Centrum současného umění DOX, Poslanecký klub ELS a Velvyslanectví Norského království v Praze. Hlavní cenu laureátům poskytlo Velvyslanectví Norského království v Praze a Poslanecký klub ELS. Ostatní partneři připravili pro všechny letošní nominované workshopy zaměřené na fundraising, rozvoj komunikačních dovedností nebo na využívání on-line nástrojů a sociálních sítí na podporu projektů v občanském sektoru.

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.